Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Igaz az, hogy a rendőrök...

Igaz az, hogy a rendőrök kardos, fegyveres esethez nem mehetnek ki a TEK miatt?

Figyelt kérdés

Olvastam arról, hogy a TEK -csak azért, hogy fentmaradhasson- egyedüli jogosultságként kezeli a fegyveres eseteket.


Eddig, amíg a világon volt rendőrség ők mentek ki a kardos kisebbséghez is. Ma meg ha kiderül, hogy kard vagy fegyver van náluk semmit nem tehetnek, hogy a TEK-nek legyen "látszólagos" értelme?



2014. febr. 24. 20:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Volt már olyan, hogy kiküldtek kettőnket 30 bottal, fűrésszel és egyéb háznál található munkaeszközzel felszerelt cigány bunyóhoz. Olyan is volt már, hogy egyedül mentem ki, sőt olyan is, hogy lőfegyver volt a bejelentés helyszínén.

Annyi a különbség, hogy én nem tudom, hogy hova megyek, és mi vár rám, a TEK meg már a rendőr által elmondott információk, vagy a titkosszolgálat útján jutott információk alapján nagyon is jól tudják, hogy hova mennek, mire számíthatnak.

Az azonnalos életmentés, vagy váratlan támadás nem jellemző a TEK embereire nézve, arról nem is beszélve, hogy ők 30-an mennek ki, nem egyedül.

2014. febr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
71%

Különleges osztagra szüksége van minden országnak, a mai terrorista világban! A TEK munkájának java részét átlag ember nem ismeri, a híradó kis részét mutatja csak.

Miután hadseregünk lassan semmi sincsen, sokan kommandó ellenesek is, teljesen védtelenek maradhatunk!

Nem a TEK a baj, hanem az, hogy a politika beleavatkozik durván a működésébe az érdekei mentén. Ez az, ami veszélyes és felháborító. Az, hogy van egy jobban kiképzett egység, annak örülni kellene, csak normális célra kellene őket használni.

Fegyveres esetekhez indokolt a jobban képzett egység kiküldése.

2014. febr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!