Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Melyik jobb munkahely tisztkén...

Melyik jobb munkahely tisztként, a katasztrófavédelem vagy a rendőrség?

Figyelt kérdés
Indokoljatok légyszi, fontos
2013. okt. 6. 17:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A társadalom előítéleteitől függetlenül
2013. okt. 6. 17:52
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Én rendőrtisztként dolgozom, nekem ez tetszik, bár ehhez hozzájön az a túlzott elhivatottság is, amivel rendelkezem ezen szakma iránt, mivel egy gyerekkori álmom vált valóra, amikor anno 2010-ben kineveztek. Szeretem a munkát és nem a pénz miatt, mert egyáltalán nem vagyunk túlfizetve még tisztként sem, mondjuk úgy tudom a kat.véd-nél is hasonló a pénz. Sok lemondással és áldozattal jár, nem könnyű munka, szellemileg és lelkileg gyakran idegölő és megterhelő tud lenni az egész. Anno a gimis éveim alatt én is gondolkoztam a tűzoltóságon, de őszintén megmondva, nekem a rendőrség jobban tetszett és nem bántam meg.

Persze nem akarom negatív színben feltüntetni a kat.véd-et, mert az is egy nagyon szép és komoly hivatás, ráadásul az emberek is jobban szeretik a tűzoltókat, mint a rendőröket, de az sem könnyű egyáltalán.

Nem dolgoztam kat.véd-nél, úgyhogy biztos támpontot nem mondhatok mellette vagy ellene, de tudomásom szerint a fizu hasonló, mint a rendőrségen, úgyhogy ez tényleg attól függ, hogy melyik iránt érzed magad inkább elhivatottnak. Ha egyik iránt sem, akkor pedig javaslok más szakmát választani, mert mindkettőt csak teljes elszántsággal lehet végezni, nem munkaként, hanem hivatásként kell tekinteni az egészre, különben nagyon megkeseríted a saját életed a sok stressz miatt.

Bárhogy is döntesz, sok sikert kívánok a jövőben!

2013. okt. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy írtál. Azt elfelejtettem írni, pedig elég fontos, hogy lány vagyok. Én úgy hallottam eddig, hogy tisztként azért nem olyan rossz a helyzet a rendőrségnél, de az alapján, amit te mondasz, ez se sokkal jobb, mint tiszthelyettesként. Ez miben merül ki? A fizetés kevés vagy sok a munka vagy esetleg az ottani viszonyok? Azt gondolom, elég elhivatott vagyok, apukám is hasonló, hivatásos területen dolgozik, úgyhogy tudom nagyjából mire számíthatok. Remélem a későbbiekben is tetszeni fog, de nem tudom biztosan, hogy melyik lenne inkább nekemvaló. Eredetileg rendőr szerettem volna lenni, de azóta rájöttem, hogy a katasztrófavédelem talán közelebb áll hozzám. De mivel én nem látok bele, hogy valójában milyen ott dolgozni, szeretnék minél többet megtudni olyanoktól, akik ott dolgoznak és nem csak úgy hallották, hanem saját bőrükön tapasztalják a viszonyokat.
2013. okt. 6. 19:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Természetesen a katasztrófavédelem.
2013. okt. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én a katvédnél vagyok, de rendőrséget választanám a helyedben.

Amúgy a katasztrófavédelemnél is vannak olyan beosztások ami inkább rendőri: pl. Hatósagi osztály, vagy iparbiztonsági szakterület.

Közüti, vasúti, vizi ellenőrzés. Társszervekkel vagy anélkül.

Úgy tudom, fel is szerelnek minket fegyverrel. Legalabbis ez most a BM terve.

2014. jan. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Katasztrófavédelmi tiszt legyél. Vágni kell kicsit a matekot, fizikát, de cserébe jobb pénzt kapsz majd, mint a rendőrtiszt.
2014. júl. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Katasztrófavédelem jobb:

- kevesebb bürokrácia

- barátibb a kapcsolatod a beosztottakkal és a felettesekkel (bár ez személyfüggő, de a rendőrségnél nagyobb szerintem a távolságtartás, mint ott)

- gyakorlatiasabb, direktebb módon segítesz az embereken, és a kat. védőket mindenki szereti, részben a fentebb említett okok miatt


Rendőrségnek annyi előnye van, hogy több a nő, meg néhány területen magasabban fizetett pozíciókat lehet elérni.

2014. júl. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon nehéz döntés, mert nekem a rendőrség volt a gyerekkori álmom. Ha arra gondoltam, mi lesz a jövőben, mindig rendőrként képzeltem el magam. De mégis folyamatosan ott van az is, hogy mennyire érdekel a katasztrófavédelem. Az a baj, hogy arról nincs konkrét képem, hogy mit is kellene ott csinálnom.

NKE-RTK-ra jelentkeztem, első helyen a közlekedésrendészet, másodikon a katasztrófavédelmi műveleti van. Az alkalmasságijaim mind megvannak és 440 ponttal nyugodtan variálhatok saját ízlésem szerint, de csak július 10-ig és egyetlen alkalommal módosíthatom a sorrendet.

Ha marad a rendőrség, félek, hogy azt fogom érezni, hogy a másik inkább nekem való lett volna. Ráadásul annyi minden rosszat hallani most a rendőrségről. Ha megváltoztatom és a katvéd mégse tetszik annyira, akkor viszont vigasztalhatatlan leszek, hogy emiatt mondtam le az álmomról. De ha bejön, sokkal nyugodtabb életem lehet több fizetéssel.

Bármelyiket is választom, nagyon fogom sajnálni, hogy nem tanulhatom a másikat.

2014. júl. 3. 13:54
 9/11 A kérdező kommentje:
Abban tudtok segíteni, hogy az alábbi szakirányok elvégzése után pontosan mi lenne a feladatom, miket kellene csinálnom, hogy nézne ki egy szolgálat? Mert sulin sok mindent mondanak, de a valóságban megint máshogy néz ki.
2014. júl. 3. 13:56
 10/11 anonim ***** válasza:
jól megkésve, de én arra jöttem rá, h jobb a rendőri élet, mint a tűzvédelmi, vonulós tűzoltó pl. nem lehetsz, készenlétis, vagy bármilyen rendőr pedig igen, normálisabb a fizu, látok esélyt fentebb lépni a ranglétrán, be lehet kerülni a rendszerbe könnyebben, mondom ezt felsőfokú tűzvéd-i tanulmányokkal, szenvedek itt, hátha kihal egyik helyről vki, és mehetek oda, elég nevetséges. Megyek inkább rendőrnek, ha az nem jön össze, akkor megyek tűzoltónak, egyik se rossz pálya sztem, nekem a rendőri pálya tűnik nehezebbnek, mert arról nem tudok semmit, de nem vagyok talán hülye gyerek, megtanuljuk az ottani dolgokat is talán. :) Melyiket választottak egyébként így két évvel később most már mondd el. :D
2016. ápr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!