Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért van az, hogy a katasztró...

Miért van az, hogy a katasztrófavédelemnél sokkal feszesebb és szirorúbb a függelmi rendszer és a szabályok, mint a rendőrségen?

Figyelt kérdés

Van egy öcsém meg egy bátyám. Egyik rendőr járőr, másik tűzoltó.

Szoktak mesélni.

Abszolút az körvonalazódik ki, hogy míg a rendőrségen sokkal nagyobb a lazaság a szolgálatot illetően, addig a katasztrófavédelemnél sokkal szigorúbb minden?

Pedig én teljesen úgy képzeltem el, hogy a rendőrség a legszigorúbb szerv.



2013. jún. 25. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
És szerinted a rendőrség csak járőrökből áll?
2013. jún. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én rendőr vagyok, az egyik jó barátom pedig tűzoltó.

Ők egész nap szinte bent vannak, gyakorolnak, kártyáznak, hülyéskednek. Éjszaka alszanak, csak ha riadó van, akkor mennek.

A rendőrségnél ez nem így van, ott folyamatos a bejelentésekre mászkálás, és folyamatos járőrözés szükséges.

A rendőr testvéred nem próbarendőr véletlen? Őket gyakran szokták ülni hagyni, mert nem értenek sok mindenhez, önálló intézkedésre jogosulatlanok.

2013. jún. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem próbarendőr. 6 éve rendőr.

Balázs testvérem (tűzoltó) meg ha nincs riasztás akkor sem döglenek. Amúgy én is azt hittem.

Hanem a 24 órában ha nincs riasztás, folyamatosan tanteremben megy a fejtágítás, utána gyakorlatok, 3 heti vizsgázás, ilyenek. Tv-t, meg kártyázást csak este nézhetnek, mikor letelt a kiképzési idő és készenléti idő van. AZ kb. meg akkor telik le, mikor Laci meg jön haza a rendőrségről.

Illetve ők is beszélgettek és azt állapították meg, hogy sokkal katonásabb mint a rendőrség. Nekem is furcsa volt. Pedig szerintem a rendőrségnek is épp annyira ha nem jobban katonásnak kellene lennie.

Ja meg még amin csodálkoztam: Heti 2-3szor alaki foglalkozást tartanak. Pedig 4 éve tűzoltó. De azt mondta mindenkinek kell a vonulós állományból. Még a 45 éveseknek is. Na mondom ez jó...

2013. jún. 25. 15:53
 4/4 A kérdező kommentje:
A másik pedig a rádiózásuk. Na ott is aztán bőven vannak különbségek.
2013. jún. 25. 16:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!