Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség az új Opel Astráka...

A rendőrség az új Opel Astrákat addig használja amíg akarja?

Figyelt kérdés

Mert most ugye megvette a rendőrség a Opeleket, ellentétben a Fordokkal amiknél 90 ezer km-es korlátozás volt, azaz ha elérték a 90 ezret vissza kellett adni a kocsit.

A nagy részük már vissza is került, és mennek eladásra, de az Opeleket úgy tudom megvették, ami azt jelenti,hogy legalább 5-10 évig menni fognak amíg nem lesznek teljesen elavultak, és lestrapáltak?

Esetleg rosszul tudok valamit?Hogy van ez?


2013. júl. 15. 14:55
1 2
 1/11 ConnectCare ***** válasza:

Azt nem tudom meddig használhatják, de egy rendőr ismerősöm azt mondta, hogy nem igazán alkalmasak az új Astrák rendőri munkára. Terepen fennakadnak és olyan kicsi bennük a hely, hogy gyakorlatilag nem lehet benne rendesen elfogott embert szállítani.


Így szerintem túl sokáig nem fogják használni őket.

2013. júl. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 sni ***** válasza:
addig lesz használva, amíg nem jön egy még szarabb közbeszerzés! De ahol van, ott még a fordot használják, azokon van casco, az Opelekre már nincs!
2013. júl. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

hát szerintem márcsak megjelenésre is jobbak voltak a fordok mint ezek az astrák

még az octaviák voltak rohadt szép rendőrautók

2013. júl. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 ZETAS ***** válasza:

Matricázatlan Focusok már erre felé is vannak. Az, hogy mi lesz a Opelekkel senki nem tudja előre. Majd módosítanak utólag a pályázaton (ez ilyen magyaros dolog), aszt csá, megválnak ezektől is secc-perc alatt.


[link]


Azt tegyük hozzá, hogy a Opelek motorja Szentgotthárdon készül, így munkahelyek válnak stabilabbá, talán még új munkahelyek is létesültek.


A cikkből ez a gondolat amúgy murvaigaz:

"...így aztán jó magyar szokás szerint a megengedett tempóval sem haladnak, a közelünkbe se jönnek, senki sem mer minket megelőzni még az engedélyezett tempóval sem."


Ezt én is rengetegszer tapasztalom, hogy 20-30 járőröző rendőrautót nem mer szinte senki megelőzni (m.s.h.: 50km/h), mert fo$nak a büntetéstől.


Azt még hozzáteszem nemrég ellenem is eljárást indítottak és pont egy ilyennel állítottak elő. ~120 kg vagyok és elég jól elfértem benne, nincs abban helyhiány. Jól össze van rakva. Tolatóradar is müxik. De ahogy a Focus, ez se üldözésre való. Arra Chevrolet Caprice PPV, vagy egyenértékű beszerzése kellene.

2013. júl. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én egyébként úgy tudom - PMRK hivatalvezetője mondta, nem én találtam ki -, hogy a Rendőrség lízingeli az autókat - ezt csak így érdekességként. Közben meg a TEK halomra veszi 10 millás Audikat...
2013. júl. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 sni ***** válasza:
utolsó! Gondolom be tudod linkelni a közbeszerzést, vagy a számlákat! Vagy úgy is elhiszem, ha ott dolgozol!
2013. júl. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
@sni: kicsit felületesen olvastál - a PMRFK hivatalvezetőjétől hallottam ezt (direkt ki is írtam), ha további részletekre vagy kíváncsi, őt kérdezd a továbbiakban.
2013. júl. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 ZETAS ***** válasza:

@Roland

A R. adásvételben! szerezte be az Opel Astrákat.

[link]


Az a néhány Audi Q7 pedig 15 és 40 millió közötti áron lett beszerezve attól függően van-e B5, B6, B7 védettsége, vagy csak utcai gép.

2013. júl. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 ZETAS ***** válasza:

@sni

Te meg szívj magadba egy kicsit több pozitív energiát :)

Nem tudom mekkora darab vagy, de ezek az Opelek igen jó verdák.

Te hogy állítanál össze egy közbeszerzést 6 mrd-ból 1250 autóra?

Na ugye milyen nehéz! :)

2013. júl. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6 milliárdot fektettek bele? Most nem azért de akkor már 12 milliárd forintot fektettem volna kétszer ilyen jó kocsira, de amúgy igen,amerikaiak tudnak külön rendőrautót gyártani európaiak mért nem?! Érdekes ott a Chevrolet Caprice PPV-t nem tudod megvenni mert csak rendőrségnek adják el,alapból ütközőrács meg minden nálunk meg semmi nincs rajtuk,
2013. júl. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!