Milyen büntetést kapott volna a haverom, hogy bemutatott a rendőröknek?
Múlthét pénteken, kocsmáztunk, és mentünk haza. Olyan hajnali 2 volt, sehol senki, csak a rendőr autókat látjuk mindig elmenni. Egyszer gondolt egyet, hogy most csinál valami bátor dolgot, és bemutatott a rendőröknek. Azok meg szépen vissza jöttek, és megkérdezték, hogy mi a gondunk.
Mondta a haverom, hogy "jaj! semmi!" Azt mondták, most menniük kell, de ha jönnek visszafele, nehogy meglássanak minket bárhol is, mert akkor megbánjuk!
Most ilyenért, ha nagyon szemétkedni akartak volna, mit kapott volna a haver, hogy megyünk a járdán, jön a rendőrautó, az meg bemutatja a középső ujját?
Összenéz a két rendőr.
-Láttad hogy a fegyveremért nyúlt,és megtámadott?
-Naná
-Akkor jó
És addig verik amíg lélegzik,aztán hivatalos közeg elleni erőszak.
Jajj, Istenem!
"indoklás nélkül 2 napig tarthatnak előzetes letartóztatásban"
Ismétlem... jajj, Istenem! :D
Yang
Belegondolva nem előzetes letartóztatásnak nevezik, de akkor is bevihetnek az őrsre, ha jól tudom két napig, de te nyilván szakember vagy, szóval akár meg is megcáfolhatsz jajveszékelés helyett.
Váááá!
Egyre jobbak a válaszok.
Előzetes letartóztatás, rágalmazás...
1. Előzetes letartóztatást csak bíróság rendelhet el. Amire ti gondoltatok azt őrizetbe vételnek hívják és azt sem lehet csak úgy találomra poénból elrendelni. Meg kell indokolni, hogy miért vették őrizetbe. Egyébként honnan vettétek a két napot? Amúgy 72 óra a maximum. (a habeas corpus szerény hazánkban is érvényben van ám!)
2. Rágalmazás: ez tutira nem lehet rágalmazás, ez kérem becsületsértésre alkalmas obszcén kézjel, hogy pontos legyek.
Igen, mondhatni szakember vagyok. :)
Van egyszer az előállítás, ami a szükséges ideig, de maximum 8 óráig tarthat, illetve indokolt esetben további négy órával hosszabbítható. Rendőrségi törvényben rögzített indokok alapján (pl. bűncselekmény gyanú, személyazonosság megállapítása, stb.) lehet előállítani valakit.
Őrizetbe vétel: ahogy írták már előttem, maximum 72 óra. Őrizetbe vételt akkor rendelnek el, ha az előzetes letartóztatás feltételei fennállnak. Amennyiben a bíróság nem rendeli el az előzetes letartoztatást, úgy az őrizetbe vételt haladéktalanul meg kell szüntetni.
#8: Előbb olvass bele a kapcsolódó törvény szakaszaiba, hogy a Btk miként is definiálja, csak hogy segítsek:
Rágalmazás: 226. § (1) Aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel, vagy ilyen *tényre közvetlenül utaló kifejezést használ*...
Becsületsértés: 227. § (1) Aki a 226. §-ban meghatározottakon kívül mással szemben
a) a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben...
Ezek alapján mindkét lehetőség megvalósul, de lényegtelen, hogy melyik miatt indul eljárás, mert a büntetési tétel azonos. Mielőtt még belekötnél azt írtam, hogy "becsületsértés/rágalmazás" úgyhogy opcionálisan eldönthető, ezen kívül "Azt mondták...", vagyis többen is voltak ott. És még ott van a szabálysértési esete is, aminek enyhébb feltétele van.
Pluszba, hogy miért is írtam:
Be.: 52.§ (4) A becsületsértés és a rágalmazás közvádra üldözendő, ha hivatalos személy sérelmére hivatalos eljárása alatt, illetve emiatt, vagy hatóság sérelmére hivatali működésével összefüggésben követik el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!