Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mással is fordult elő ilyen?...

Mással is fordult elő ilyen? (igazoltatás)

Figyelt kérdés

Egyetemi kollégiumhoz közel lementem sétálni éjfél után, ilyenkor több szórakozóhely is nyitva van. Nem szerettem volna az emberek között sétálni, ki szerettem volna szellőztetni a fejem és egy gyalogúton sétáltam, majd egy bicikliúton mentem tovább. Az a rész, amin átmentem, nem volt végig kivilágítva, meg autóút volt mellette, a lényeg az, hogy arrafelé ilyenkor kevesen járnak, mivel kerülőút. Jó idő volt, egész nap nem mentem semerre, úgyhogy álldogáltam egy kivilágított részen és nézelődtem. (alkoholt és semmi mást sem fogyasztottam) Kb. 3-4 perc elteltével rendőrök érkeztek meg, majd igazoltattak úgy, hogy be sem mutatkoztak és elkérték az igazolványaimat, amit átadtam. Kérdezték, hogy miért állok ott, válaszoltam a kérdésükre. Megkérdezték, hogy hol lakok, majd olyan 10 perc után (felvették az adatokat) továbbmentek és annyit tanácsoltak, hogy arrafelé ne sétálgassak, mert többször törték már fel ott az épületeket, meg nincs kivilágítva, de van ennél veszélyesebb környék is. (mivel finoman megkérdeztem, hogy miért igazoltattak, vagy probléma-e, hogy arrafelé voltam.)


Mással is történt már hasonló? Nekem ez volt az első igazoltatásom és már 22 éves vagyok, és ledöbbentem, hogy kb. 3-400 méterrel odébb az emberek kukákat borogatnak fel, törnek, zúznak, randalíroznak és a magában sétáló, nem nagy darab személyt igazoltatják. (Vagy fogjam fel úgy, hogy ez is a munkájuk része?)


Köszi!



2013. máj. 26. 01:29
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Csorón öltözködsz. Betörőnek vagy csövesnek néztek.


Velem ilyen sosem tőrténhet meg !

2013. máj. 26. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy csövesként öltözködöm, normális cipzáras felső volt rajtam és farmernadrág + táska ... szerintem távolról sem tűnök csövesnek, de azért köszönöm:D
2013. máj. 26. 02:40
 3/9 sni ***** válasza:
A kérdésben remekül összekeverted a valóságot, és a "miért nem mással foglalkoznak a rendőrök" általad szült kitalációt! Amúgy igen, ha ilyen hely van, ez is a munkájuk része! :)
2013. máj. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hgoy valamelyik közeli lakos meglátott a sötétben és hívta a sünöket.

De egyébként ilyenkor az elsdleges cél az, hogy felírják az adataidat, mert ha aznap este betörés lett volna arrafelé biztosan kihallgattak volna. Ez normális eljárás olyan környékeken, ahol sok a betörés

2013. máj. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már értem.
2013. máj. 26. 12:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Legalább éberek a rendőrök!!!!!!!!!!!!!!


Nincs rád írva, hogy ártatlan vagy. Mellesleg ha a közeledben "borítgatták" a kukákat nem hiszem, hogy a rendőrök azt végignézték zsebre tett kézzel és téged igazoltattak, miközben éppen egy rongálás vagy garázdaság történik a szemük előtt!!

2013. máj. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk örülnék ha segítő szándékkal elmondanák, hogy vigyázzak magamra, mert veszélyes környék.
2013. máj. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Én mondjuk örülnék ha segítő szándékkal elmondanák, hogy vigyázzak magamra, mert veszélyes környék."


Nem hiszem, hogy nem tudod milyen környéken sétálsz!

2013. máj. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mondjuk maradjunk annyiban, hogy Borsodban lényegében tök mindegy, hogy hova mész, ha akarnak, úgyis beléd kötnek. Nem tudsz olyan helyet mondani, ahol 100%-ig biztonságban lennél, sajnos...

2013. máj. 27. 17:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!