Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha még a mai nap feljelentenek...

Ha még a mai nap feljelentenek, akkor még ma bevisznek, vagy csak holnap? Hogy működik?

Figyelt kérdés
Röviden a lényeg, hogy összekaptam testvéremmel, és véletlenül megsebesítettem. (üveg képkeretet kaptam fel az asztalról, és ő meg belehajolt) Csókos a rendőrségnél, és azt tanácsolták, h a kerületi rendőr kapitánynál tegye meg a feljelentést. Persze úgy, h direkt akartam. Egyedül a férjem látta az egészet. Felületi sérülés történt, mintha megkarmolta volna valaki.

2013. márc. 10. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
De szép testvéri kapcsolat van köztetek :D Egyébként ha ezért be is visznek, akkor max őrizetbe vesznek, utána meg húzhatsz haza, mert ilyen miatt nincs az a bíró, aki előzetest adna neked. Másrészt meg sztem ha tényleg feljelent ez miatt, akkor szabadlábon védekezhetsz majd és kész. Másérszt mivel az egyetlen tanú a Te férjed, aki nem köteles tanúvallomást tenni az ellened irányuló büntetőeljárásban, ezért két állítás áll majd egymással szembe, aminek a vége szembesítés lesz és utána nagy eséllyel megszüntetik az ügyet, esetleg a bíróság pénzbüntit majd kiszab rád. De nem hinném, hogy ez miatt feljelentené valaki a saját testvérét, az egyszerűen nem emberi dolog...
2013. márc. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Sokat segítettél!


Nem ismered a testvéremet... pont 1 hónapja lett Drága ÉDESAPÁM öngyilkos miatta! Egy embertelen, lelketlen ember! Már most közölte, hogy fizessem ki a részét, holott hagyatéki még sehol! szerencsére van végrendelet, amit itthon magam őrzök. Esetleg abban tudnál segíteni, h arról hol tudnék egy hiteles másolatot készíteni?

2013. márc. 10. 18:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Te nem is tudsz a sebesüléséről hol szerezte.Tanúk nincsenek,az állít amit akar.Te jelented fel rágalmazásért.Hiteles másolat közjegyző. vagy letétbe ügyvédnél.
2013. márc. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!!! A lényeg, h anyu is otthon volt, de nem látta, m a konyhában volt, ez meg a szobában történt! Csak a kislányom miatt aggódom, ha netán 72 órára bent tartanának... :S
2013. márc. 10. 18:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Hiteles másolat: közjegyző által hitelesített dokumentum. Ügyvéd tud segíteni benne még, valamint az egyéb hagyatéki eljárásban is. Ha még nincs ügyvéded, akkor ajánlom, hogy szerezz egyet, főleg ha a testvéred tényleg ilyen rossz természetű.
2013. márc. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pont holnap intézem az ügyvédet! Ez már jó 1 hónapja tervbe van véve, és APUKÁMNAK is megígértem, hogy amit a 21 éves roma csajával műveltek, nem hagyom annyiban! Megteszem a feljelentést. csak sajnos a temetés rengeteg pénz volt, nem maradt semmim, így az ingyenes jogi tanácsadáson holnap adom be a papírokat ügyvéd miatt...
2013. márc. 10. 18:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Vér szerinti rokon,nem kötelezhető tanúnak.Tehát tanú nincs,csak rágalmaz.
2013. márc. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Neked is ment a zöld kezecske!
2013. márc. 10. 18:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!