Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Melyiket éri meg elvégezni?

Melyiket éri meg elvégezni?

Figyelt kérdés
Az nke-n melyiket éri meg elkezdeni a honvédtisztképzőt vagy a rendészettudományit? vagy ma melyiknek éri meg jobban rendőrtiszt-honvédtiszt? a honvédtiszti számomra egyértelműbb katonai vezető vagy biztonság és védelempolitikai érdekelne, de a rendészetin semmit nem találok egyértelműen ott melyik az ilyen "kommandós" szakirány?
2013. febr. 26. 20:48
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást ha talán a honvédségtől átakarnék majd menni a rendőrséghez akkor pl. hadnagy ugyanúgy hadnagy marad vagy változik rangja tehát visszaesik vagy hasonló?
2013. febr. 28. 20:22
 12/22 anonim ***** válasza:
Utolsó tanács: rendőrnek menj, ne katonának! Úgy lesz is értelmes munkád nem pedig fel le sétálgatsz egész nap és tisztelegsz mindenféle alkesz, őskövületnek és nem fog a sok senkiházi alezredeske CSICSKÁZTATNI.
2013. febr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ezt tapasztalatból mondod,ilyen területen dolgozol,dolgoztál? vagy csak úgy gondolod?
2013. márc. 1. 20:35
 14/22 anonim ***** válasza:
Ilyen "körökben mozogtam". A rendőrtisztek valóban dolgoznak de a katonák csak díszelegnek meg társai.
2013. márc. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Értem a bűnügyi hírszerzőről és a bűnügyi nyomozóról tudsz mondani valamit? vagy üzenetben? Rendőrtisztiről ez a két szak ami talán érdekelne,bár fogalmam sincs mi pontosan a dolga.
2013. márc. 1. 21:02
 16/22 anonim ***** válasza:
Szerintem csak az utóbbit kéne erőltetni, ha ennyire érdekel a dolog. Ez a bűnügyi hírszerző... hát nem valami sokatmondó dolog. Eddig nem is volt.
2013. márc. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm még van rá időm, igyekszem megfogadni a tanácsodat. Igazából csak azért kellene ez nekem ,hogy főiskolai végzettség és ilyen téren. Utána az Alkotmányvédelmi Hivatal vagy a TEK az ami szóba jöhet nálam,ezekről tudsz valamit?
2013. márc. 1. 22:16
 18/22 anonim ***** válasza:

Hogyne. A TEK-et nem erőltetném mert egyértelműen a FIDESZ agyszüleménye és lehet, hogy a következő kormány megszünteti és a feladatkörét átveszi a rendőrség más egysége (lásd.: amit az NNI-vel csináltak).


AH:


Kihalásos alapon lehet bekerülni. Van zászlós meg tiszti beosztás. A jelentkezés folyamatos de általában nem veszik fel a jelentkezőt (én 2X jelentkeztem, egyszer felhívtak, egyszer levélben közölték, hogy nem tartanak igényt a szolgálataimra). Amúgy ez is egy tipikusan "rámegy az idegrendszered" meló. Sok bunkó alezredes, unalmas, szürke irodai meló egy szocreál épületben.


Én a helyedben a sima rendőrségi tiszti pályát céloznám meg.

2013. márc. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Amúgy Zrínyis múlt:


Egyszer testnevelésórán az összes értékemet ellopták és találd ki, hogy ki volt a hibás az elvtársak szerint? Én. Mert nem zártam el (nincs zárható szekrény). Feljelentést akartam tenni, hívtak is egy külsős rendőrt és felhívtak valami szolnoki százezredest, ment az "igen parancsnokúr, hogyne parancsonkúr" majd közölték, hogy nem lesz feljelentés csak ismeretlen tettes elleni fegyelmi. Ergo eltusolták a tettes javára.

2013. márc. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Sajnálattal hallom,hogy még ott is történnek ilyenek.. Akkor majd próbálok megbarátkozni rendőrtisztivel.Azt hittem a AH-nak van valamilyen "terep" része is nem csak az irodában ülős. Jelenleg milyen területen dolgozol?
2013. márc. 1. 22:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!