Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Melyiket éri meg elvégezni?

Melyiket éri meg elvégezni?

Figyelt kérdés
Az nke-n melyiket éri meg elkezdeni a honvédtisztképzőt vagy a rendészettudományit? vagy ma melyiknek éri meg jobban rendőrtiszt-honvédtiszt? a honvédtiszti számomra egyértelműbb katonai vezető vagy biztonság és védelempolitikai érdekelne, de a rendészetin semmit nem találok egyértelműen ott melyik az ilyen "kommandós" szakirány?
2013. febr. 26. 20:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Kommandós szakirány :D :D Ez tetszik :D Tudod egyáltalán, hogy mi az a kommandós és, hogy hogy válhat valakiből az? Szerintem nem, de ezzel nincs baj, ha érdekel, akkor olvass róla pár könyvet :)


Mellesleg NKE-HHK-n a katonai vezető és a többi katonai szak valóban jó és megéri elvégezni, mivel jobban keresnek, mint a rendőrök (azért nem kell sokkal többre gondolni, kb 10-20 ezer a diffi), valamint mehetnek akár külföldi misszióra is. Viszont a bizt-véd. politika, az civil szakirány, aminek az elvégzésével se katonatiszt, se rendőrtiszt nem leszel. Kommandós elsősorban úgy lesz valakiből, hogy szolgál már aktívan pár évet és a kiemelkedő fizikai, egészségügyi, lövészeti képességeit kihasználva jelentkezik a TEK-hez (vagy megyei bevetési szolgálatokhoz), vagy ha katona, akkor valamely különleges bevetési szolgálathoz. Mindegyiknél rohadt nehéz a felvételi, de még nehezebb az alapkiképzésük, ezért csak keveseknek sikerül, másrészt egyáltalán nem olyan leányálom, mint ahogy sokan gondolják (4évet lehúztam megyén bevetésen), úgyhogy inkább még gondold át ezt az egészet, légy tisztába a fogalmakkal és utána jelentkezz csak.

2013. febr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
a kommandós szakirányt képletesen értettem:) a rendészettudományi számomra nem volt túl egyértelmű ahogy utána olvastam ezért inkább a honvédtisztit helyeztem előnybe. az erőnlétemmel nincs baj 16 vagyok jelenleg rendészeti szakon tanulok tanulmányom kerek 4 úgy ,hogy csak figyelek. Igaz jelenleg kerek 1db fekvőtámaszt nem tudok csinálni ugyanis fogalmam sincs mi bajom rándulás zúzódás van, de átlagban 90 fekvő egyhuzamban megállás nélkül különösebb felkészülés nélkül. nem vagyok vékony se nagy 180+ magas meg kb. 75-80kg
2013. febr. 26. 21:15
 3/22 anonim ***** válasza:
Azt csak te tudod, hogy mit szeretnél, és neked melyik "éri meg jobban".
2013. febr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
honvédtisztit azon szempontból tartom hátrányosnak ,hogy ugye katonaság nincs olyan sűrűn tehát könnyen tehetnek az ország bármely részére ami nem túlságosan előnyös főleg párom idősebb nálam és jó lenne azért nem az ország túlsó részére kerülni, amiben reménykedem egy pest megyei katonaság, de ha nincs ilyen lehetőség maximum 1 kis tapasztalat ott és beadom a jelentkezésem a nemzetvédelemhez, hátha..
2013. febr. 26. 21:23
 5/22 A kérdező kommentje:
pontosítanék: "alkotmányvédelem"
2013. febr. 26. 21:34
 6/22 anonim ***** válasza:
EGYIKET SEM! Tanulj valami értelmes dolgot. Én is alig várom, hogy véget érjen ez a rémálom. Az egész intézmény egy vicc. Nemtörődöm tanárok, korrupciógyanús dolgok, kamuállások, kamuemberek. Ez egy szellemi süllyesztő.
2013. febr. 27. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Értem, de egyenlőre nincsen más elképzelésem..
2013. febr. 27. 20:49
 8/22 anonim ***** válasza:
Kérdező! Én RTF-ra jártam 3 évet és elmondhatom, hogy életem legszebb három éve közé tartozik. Jó bulikkal, normális sportolási lehetőségekkel, érdekes tanulmányi utak, előadások stbstb... Hülye emberek, rossz tanárok meg sztem mindenhol vannak, ezért ha ez a vágyad, akkor ne hallgass az utolsóra, hanem vágj bele nyugodtan! Ha később kommandós akarnál lenni, akkor teljesen mindegy, hogy melyik rendőr szakirányt végzed el. Sok sikert!
2013. febr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Én csak antidepresszánsokat kaptam az én 3 évem után.
2013. febr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Akkor nem neked való a hivatás, ha már az iskola kikészített.

Tiszt nem is lát bele a mindennapos intézkedésekbe.

Aki azt hiszi, hogy a rendőr egész nap trafizik és bírságol, az ne is vágjon bele inkább. Aki benne dolgozik, az azért látott már mindent, és fel van készülve mindenre.

2013. febr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!