Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hszt jogszabály értelmezése?

Hszt jogszabály értelmezése?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kérdésem a következő lenne: Amennyiben valakinek a szolgálati jogviszonya Hszt. 53. § e.) pont alapján szűnt meg, annak van-e lehetősége a hivatásos állományba való visszavételre? Mindez számomra a következők miatt érdekes: A 64. § (1) bekezdés taglalja a visszavételt, amelyben nem szerepel az 53. § e.) pont, ugyanakkor a 37./A. § (1). bekezdés felsorolja azokat, akikkel nem létesíthető szolgálati viszony, de ebben a felsorolásban sem szerepel az 53. § e.) pont.


Tehát kérdésem, hogy hogyan kell értelmezni mindezt, mert a jogszabály nem sorolja azok közé az 53. § e.) pontját, akikkel szemben nem lehetne létesíteni szolgálati jogviszonyt, tehát az én értelmezésem szerint elvileg lehetne létesíteni szolg. jogviszonyt velük szemben.


Kérem, hogy csak azok írjanak, akik biztos választ tudnak adni, segítségeteket előre is köszönöm, amennyiben részletekre vagytok kíváncsiak, privát üzenetben választ adok.


2013. febr. 5. 18:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt nem állítom, hogy ez biztos válasz, csak egy logikai értelmezés.


Szóval azért nem jó a te levezetésed, mert nem veszi figyelembe azt a fogalmi distinkciót, amit a törvény alkalmaz. Nevezetesen, bár ha önmagában logikusnak is tekinthető, az amit írsz, vagyis hogy a visszavétel is az állományba vétel egy esete, a törvény szerkezetéből és logikájából az következik, hogy az állományba felvétel és a visszavétel két egymásra épülő, de különálló, és külön szabályozott kategória.


Ebből az következik, hogy visszavétel esetén meg kell felelni a 64. § (1) bekezdésében foglalt kritériumoknak. És csak miután ennek valaki megfelel, csak utána lehet és kell vizsgálni az állományba vétel egyéb, általános feltételeit, illetve kizáró okait.


Ezért a 64. § (1) nem mond ellent a 37/A § (1) bekezdésének, hanem a kettő egymásra épül, kiegészíti egymást. Ha valaki már volt korábban szolgálati viszonyban, azaz visszavételre jelentkezik, ott meg kell vizsgálni először a speciális kritériumrendszert, azaz azt, hogy miért szűnt meg a szolgálati viszonya, és csak azokat lehet visszavenni, akiknek a 64. § (1)-ben taxatíve meghatározott okból szűnt meg. Ha nem, akkor itt leáll a vizsgálat. Ha ilyen okból szűnt meg, akkor még megnézzük, hogy megfelel-e a 37/A § (1)-nek is.


A próbaidő miatti megszűnést a 64. § (1) nem sorolja az állományba visszavehetők körébe, ezért nem is vehetők vissza, akkor sem, ha az általános kritériumoknak megfelelnek.


Ez a kizárás magyarázható is azzal, hogy ha egyszer már valaki nem volt jó a szervezetnek, vagy fordítva, az többet ne próbálkozzon.

2013. febr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!