Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit lehet ilyenkor tenni? Van...

Mit lehet ilyenkor tenni? Van esélye, hogy visszakapom?

Figyelt kérdés
Öcsém tartott nálunk egy több napon át tartó házibuli-maratont, ahol valaki ellopta Édesapám óráját. Majdnem biztosan tudom, ki vitte el. Van értelme feljelentésnek? Hiszen betörés nem történt... Az óra nem különösebben értékes, az érzelmi értéke viszont hatalmas, házassági évfordulóra kapta Apa Anyától...

2012. aug. 22. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor ismeretlen tettes ellen szokás feljelentést tenni és igen mindenképp menj el és tedd meg a feljelentést!

Az más kérdés hogy szinte kizárt hogy meglegyen de ha a csákó eladja akkor később megtalálhatják a zsaruk és visszaadják!


Mert ugye ott volt X ember és házkutatást meg nem tarthatnak mindenkinél. A megérzésed meg sajnos nem elég, bár kimenni kimehetnek a csákóhoz és megkérhetik hogy had nézzék át a lakását. Ha nem engedi akkor ez van. Ha meg igen akkor vagy szerencséd van(és ennyire buta az illető hogy ott tartotta és még meg is engedte a házkutatást) vagy nem...


Egyébként meg piszok szerencsések vagytok hogyha csak az óra tünt el(bocs de így van)! Mert egy több napos házibuliban akár szétszedhetik a fél lakást és rengeteg minden eltünhet...

2012. aug. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én nem lakok már otthon,a buliban sem voltam, csak utólag tudtam meg ezeket a részleteket... Nem sok mozdítható érték volt otthon, de azt elvitték... A magánnyomozásom mutat 1-2 emberre, de én se sok reményt fűzök a megtaláláshoz.

A feljelentés akkor lehet tényleg érdemes meglépni... Hátha megijedne a tettes, vagy valami....

2012. aug. 22. 12:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van és a rendőrök kimennek akkor lehet hogy megijed és inkább visszaadja ha cserébe visszavonod a feljelentést!


ha kicsit tükközöl és nem masszív tolvaj az illető akkor talán ez a kis ijesztés segíthet...

2012. aug. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha az óra értéke nem haladja még a 20.000Ft-t, akkor neked kell kifizetni, ezt az összeget.
2012. aug. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én is a trükközés híve vagyok, nekem annyi kell, hogy visszakapjam az órát. Nem akarok bosszút meg hasonlók...



Hogyhogy én fizetem ki, ha nem ér 20ezret?? Ezt nem értem..

2012. aug. 23. 10:39
 6/7 anonim válasza:
Nálunk is volt egy hasonló lopkodós házibuli. Be lett jelentve azok között akik itt voltak a buliban hogy ha két napon belül nem juttatják vissza a cuccokat akkor fel lesz az egész társaság jelentve. Szerencsére ahogy vártuk a kis tolvaj beijedt és még a két nap lejárta előtt bedobta a kertünkbe az ellopott cuccokat. Egy ráijesztés lehet nálatok is beválhat :)
2012. aug. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ilyet én is csináltam, de sajnos hatástalan volt. Van két illető, akikre gyanakszom, de már nem tudok velük mit csinálni. Még személyesen is találkoztam velük, ahol a következő lépéseimet vázoltam, de még semmi....

Innentől már csak annyi reményem maradt, hogy feléled az illető lelkiismerete.

2012. aug. 25. 08:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!