Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy különleges ügynöknek...

Egy különleges ügynöknek (FBI) mi mindent kell tudnia?

Figyelt kérdés
2012. aug. 20. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Körülbelül azt, mind Mulder-nek és Scully-nak az X-aktákban.
2012. aug. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szerintem minden különleges ügynök scpeializálódik valamiben. Pl. bombaszakértő is lehet, vagy vegyész, esetleg más területi dolgozó, és emellé lőnie és közelharci tudással is rendelkeznie kell. Szerintem.
2012. aug. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy biztos mért kommentezel?

Amúgy még, a kérdésre nincsen jó válasz...

Mert nem halottam volna magyar fbi-osról :)

2012. aug. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Mivel FBI ügynökökről nem nagyon van akta a neten, így csak véleményt lehet egy ilyen kérdéshez írni, nagyokos. De egyébként te ennyivel se tudtad segíteni a kérdezőt. Taps.
2012. aug. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, mint pl. lövészet, motor, autó és helikopter és repülőgép vezetése, lovaglás, ejtőernyőzés, harcművészetek, idegen nyelvtudás. Esetleg van más rendkívüli dolog, amit tudniuk kell?
2012. aug. 21. 15:41
 6/10 anonim ***** válasza:

A kettővel előtti vagyok...

Mivel nem katonai kommandoról van szó ejtőernyőzni nem tudnák...

Lőni igen, de csak kicsit tudnák jobban mint a rendőrök...

Inkább a nyomozáshoz értenek jobban...

Vagy kiképzéstől függően, speciális esetekre...

Persze amire te gondolsz az a szövetségi nyomozó... A kiképzése hasonló a rendőrökéhez... Lövészet, jog, önvédelem stb....

2012. aug. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az FBI Akadémia Virginia államban, Quantico mellett található. Az akadémiát 1972-ben nyitották meg 160 hektárnyi erdős területen, amelyet a tengerészgyalogsági bázis közelsége miatt már akkor elzártak a nagyközönség elől. Az Akadémián évi négy alkalommal 250 tanuló vesz részt egy tízhetes kurzuson.

A komplexum három kollégiumi épületből, egy étkezőből, egy könyvtárból, egy osztályterem-épületből, egy törvényszéki tudományos kutató és kiképző központból, egy ezer ülőhelyes konferenciateremből, egy kápolnából, adminisztratív épületekből, nagyméretű tornateremből, sportpályából és egy teljesen felszerelt autószerelő műhelyből áll. A főkomplexumon kívül az Akadémia területén található még a Hogans Alley névre hallgató városi kiképzőterület, ahol tipikus kisvárosi épületek homlokzatai között képzik ki az FBI és a DEA új ügynökeit. A homlokzatok mögötti épületekben további osztálytermek, audiovizuális berendezések, raktárak, adminisztratív és karbantartási területek kapnak helyet. Hogans Alley mögött egy 2 km-es autós üldözési és defenzív vezetési tanpálya helyezkedik el. Az FBI, a DEA és más rendészeti szervezetek sokrétű lőfegyveres kiképzését egy beltéri és nyolc kültéri lőpályán, négy agyaggalamb-lövészeti területen és egy 200 méteres mesterlövész-pályán végzik.

2012. aug. 22. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos tanulnak még pszichológiát, szociológiát és egyéb társadalomtudományokat, ami segíthet a nyomozásban vagy bűnözök következő lépésének megjósolásában. Ha nem is konkrétan pszichológiát,valami olyasmit tuti tanulnak, mint azok akik tárgyalnak a túszejtőkkel. A világ minden térségének is biztos vannak köztük szakértői, ők nyilván az adott nyelvet, kultúrát, a terület földrajzát, politikáját ismerik doktori szinten. Meg erősíthetnek egyéb képességeket is pl. szájról olvasás.
2012. aug. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

FBI ügynökök, nincsenek a világ minden pontján csak az USA-ban...

Külföldi ügyek leginkább a hírszerzésről szólnak, amit a CIA lát el...

2012. aug. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kerdezz tolem privatba bar nem FBI-os vagyok... de hasonlo
2012. nov. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!