Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Támogatnátok a csendőrség...

Támogatnátok a csendőrség jelenlétét a kisebb falvakban?

Figyelt kérdés
2012. aug. 13. 16:44
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

ma 17:09-nek, és zoli7980-nak


Az egyik értelmes hozzászóló megvilágította a lényeget.

Oligarcha válasza:


"Támogatnám, hogy miért?

Mert a csendőrség egy HELYI erő lenne, amit nem vezényelhetnének el más helyre,

nem úgy mint a rendőrséget. Mindkettőre szükség van jelenleg."


Tömören ennyi.

2012. aug. 13. 21:25
 22/29 anonim ***** válasza:

"Mert a csendőrség egy HELYI erő lenne,"


Kedves Oligarha és te is elkezdhetnétek válaszolni is a lőzungok helyett!

Helyi erő? Miért? Egy rendőrőrs micsoda?

A csendőrségnek ahhoz hogy "helyi erő" legyen kell egy "hely"-iség és kocsi meg pénz hogy járőrözzön!


Ha ezt megadod a rendőrségnek ugyan ott tartunk!

Ha meg nem adod meg akkor bárminek hívhatod akkor sem lesz helyi ha a közeli városból kell jönnie!


A szörnyű az hogy oligarha sem képes egyszerűen értelmezni a kérdésemet és arra válaszolni!!!

Mint valami rossz lemez amire felraktál pár választ("100%-ban mindent kiderít", "erőteljes fellépés", "helyi erő") és azt mondogatja! És ha kérdezem hogy miben helyibb mintha ugyan azt egy rendőrnek adod? és miben más mint a már említett valódi(!!!) csendőrség amit igenis ÁTVEZÉNYELTEK(!!!!!!!!!!!) máshova és nem volt HELYI erő!!


Ha Gipsz Jakab helyi erő van ott és szolnak neki akkor elvezénylik máshova és kész! Akár feljön a városba és itt kardlapozik! Vagy a megyeszékhelyen felügyel...


Félelmetes hogy Oligarha és te is vagy szándékosan kerülitek ki a válaszadást, vagy ami rosszabb, nem értitek mit kérdezek...

2012. aug. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Szerintem a falvakra nem igazán fordítanak nagy figyelmet, inkább a nagyvárosok környékére helyeznek nagyobb hangsúlyt.

Ha annyira érdekelné a rendőrséget (a belügyminisztert) a közbiztonság, nem kb 3 falura jutna 1db körzeti megbízott. (főleg az ork fertőzött területeken)


Azon meg nem akarok vitatkozni, hogy rendőr vagy csendőr lássa el az állandó jelenlétet igénylő feladatát, mivel a 21. századi Európában nem lehetne visszahozni a régi csendőrséget, felesleges azon vitázni, hogy mi lenne a neve az adott szervnek. Tőlem akár a tűzoltóknak is hívhatják őket, ha csökkennek a bűncselekmények. (egyébként azokkal a hozzászólókkal egyetértek, akik azt mondják, hogy a közterületen lévő kis ratyikat meg kellene tanítani a helyes viselkedésre, ha az anyja-apja nem tudta) (És azzal, hogy ameddig a csendőröknek volt tekintélye nagyobb volt a rend)


Egyébként attól nem kell félned, hogy szétütnek a csendőrök az utcán, mivel minden második utcasarkon van valami emberjogi mit tudom én mi, (tasz) aki csak arra vár, hogy elhatárolódjon, vagy méltatlankodjon. És az sem mellékes, hogy az unióban vagyunk, és a 21. században.

2012. aug. 13. 22:28
 24/29 anonim ***** válasza:
A rendszerváltás előtt nem volt annyi bűncselekmény a falvakban, mint ma, legfeljebb néha egy kocsmai verekedés, és mégis minden kis faluban volt rendőrörs. Nekem mindegy, minek hívják, rendőr, csendőr vagy akármi, de legyen minden faluban éjjel-nappal, és ha kimegy rendet rakni, és rátámad öt bunkó állat, akkor legyen joga lőni.
2012. aug. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Ott a pont.
2012. aug. 14. 00:23
 26/29 anonim ***** válasza:

Na így kifejtve már tényleg van min "vitatkozni".


Hogy több rendőr legyen a falvakban maximálisan támogatom! Én még komolyabb fellépési jogokat is adnék nekik és gyakrabban csinálnék razziát ott ahol több tolvaj család él!


A rendszerváltás előtt kevesebb volt a bűnözés mert mindenki dolgozott! És ezért mondom hogy lehet itt keményebben fellépni, felvonulni, tiltakozni stb de a megoldás a munkahelyteremtés!

És nem az hogy lemondunk a gépesítésről és mindent kézzel csinálunk! Hanem megfelelő gazdaságpolitikával és (sajnos) lassan fejlődve!

Ha lesz dolgozhatnak megint a cigányok,magyarok stb akkor lehet elvenni a támogatást meg mindent hisz elmehetne dolgozni! Bocsi de ez a közmunkás szivatás, fölösleges munkavégzés dolog nem megoldás! Főleg miután kiderült hogy ezt használják a fideszes képviselők hogy a saját földjeiket rendbehozzák állami pénzen...


Tehát melléklépésnek én maximálisan hasznosnak tartom a rendőrök létszámának növelését, a polgárőrök akár pénzügyi támogatását(hisz a rendőrök kiképzése se megy egyik napról a másikra és addig is kell valaki) és minél több helyen rendőrőrs létrehozását!


De a megoldás kulcsának a jó gazdaságpolitikát tartom!


Ja és kérdező! A 23-as kommenteddel 90%-ban egyetértek. Ha ezt az elején hozzáírod leírásként akkor az elejétől támogatlak mert tudom mire gondolsz...

2012. aug. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 sanyika01995 ***** válasza:
Ha most a rendőrséget megerősítenénk az is elég lenne!!!!!! A csendőrség az felesleges lenne. Szerintem
2012. aug. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 sanyika01995 ***** válasza:
Sok rendőr, sok joggal = közbiztonság
2012. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

Szerintem is több rendőr kéne és az, hogy önvédelemből akár lőhessenek is. No meg hogy, ha megszégyeníti az utcán egy vadbarom akkor jól pofánvághassa.


Például a Tesco két fotocellás ajtaja közé beköltözött egy részeg csöves. A rendőrök el akarták távolítani, de az ellenállt és még azt is állította, hogy rendőrök anyja prosti. Látszott a rendőrökön, hogy szívesen felpofozták volna, de inkább ők féltek, hogy valaki feljelenti őket.

Úgy sosem lesz közbiztonság, hogy az őreit nem tisztelik.

2012. aug. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!