Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nem lenne ez jó ötlet a...

Nem lenne ez jó ötlet a bűnözés csökkentésére?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy aki a 18. életévét betölti, annak az új személyi kiadásnál a DNS-ét is levennék, így ha valami bűncselekményt elkövet valaki, csak a rendőrség a DNS-t gyorsan beviszi a gépbe, és már ki is adja hogy ki az elkövető. Tudom, hogy azoknál akik már voltak börtönbe levették a DNS-üket de azért valljuk be, nem mindig a visszaesők követnek el bűncselekményt. Mit szóltok hozzá?
2012. júl. 22. 14:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
de miért lenne alkotmányellenes?Ha valakinek nincs takargatnivalója,akkor miért ne adhatna DNS mintát?Mi kára származik ebből valakinek??
2012. júl. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Hogyne,ez után meg egy gps jeladót viseljünk a nyakunkon.Úgy még egyszerűbb volna elkapni bárkit is.
2012. júl. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#11

A DNS-ből rengeteg mindent meg lehet tudni. Nem csak összehasonlításra lehet használni a mintákat. Említették korábban a Gattaca című filmet, nézd meg és rájössz mire gondolunk, mert nem annyira sci-fi ami abban történik.

2012. júl. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Pontosan az a bajom az ilyen dolgokkal.Miért kellene teljes megfigyelés alá vonni a világot.Én még a térfigyelő kamerákat is elutasítom.
2012. júl. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Én támogatnám az ötletet, ha nem kerültem volna már olyan helyzetbe, amikor valakik kisebbségbe szorították a véleményemet. Onnan már csak egy lépés, hogy - bár semmit nem tettem - valaki bűnösnek vagy a társadalomra nézve veszélyesnek kiáltson ki engem.

Akkor majd Te fogsz megvédeni????

Úgyis csak annyit tudhatsz rólam, vagy az ügyemről, amit a média feltálal neked!

Honnan tudhatnád, hogy valóban bűnös vagyok-e, vagy csak valakik ezt szeretnék terjeszteni rólam!?

Mi van, ha homokos vagyok, és valakik kitalálják, hogy a homokosokat ki kell iktatni? Akkor összeszednek névsor alapján?

2012. júl. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

14-es


"Miért kellene teljes megfigyelés alá vonni a világot"


-Azért mert a DNS mintákat egy kellően biztonságos intézményben őriznének,miért teljes megfigyelése a világnak?Naponta követnek el kegyetlennél kegyetlenebb bűncselekményeket úgy,hogy a tettes vagy meg lesz,vagy nem.


"Én a térfigyelő kamerákat is elutasítom"


-De gondolom,ha egy brutális rablótámadásnak lennél az áldozata,és a kamera ezt mind venné,akkor nem utasítanád el a sikeres nyomozás bizonyítékaként.

2012. júl. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!