Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen büntetést kapnék ezért?

Milyen büntetést kapnék ezért?

Figyelt kérdés

egy évig zaklatott egy csaj neten, meg rágalmakat terjesztgetett rólam.

ha egyszer elkapnám az utcán és semmi kárt nem tennék benne csak tövig levágnám a haját, milyen büntetést adnának érte? minek minősülne ez?


2012. júl. 19. 00:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
44%

Igen, kénytelen voltam kioktató hangnemben fellépni.


Csonkítás nevű bűncselekmény nem létezik.

Személyi szabadság megsértése igen, írtam fenn is.


"Az ÜGYÉSZSÉG CSONKÍTÁSNAK vette,a sértett hajának levágását,ami súlyosbító körülmény volt a perben."


A csonkítás körülmény, nem pedig bűncselekmény.


"Szerinted,csak úgy valakinek le lehet vágni a haját?És ha történetesen anyagi kára nem származik belőle,akkor ezt bűntetlenűl meg lehet úszni?Normális vagy?És még te oktatsz engem ki?"


Itt a hajvágás a nő akarata ellenére történik, ez lehet a "személyi szabadság megsértése", vagy "kényszerítés".


Ha például az utcán a nő mögé settenkedik, és gyorsan levág egy tincset, elszalad, és a nő később jön rá, ez bizony nem bűncselekmény.


Ha ún. nem vagyoni kár származik belőle (rosszul írtam fenn), akkor a nem vagyoni kártérítést magánjogi eljárásban kérheti.

2012. júl. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

hát továbbgondoltam a dolgot... nem kell hozzá nekem olló sőt, az sem hogy én magam vágjam le neki.

veszek egy bitang nagy tekercsrágót, megcsócsálom, és belenyomom, beledörgölöm a hajzatába :D aztán vagy ki tudja szedni vagy nem :D

de én meg nem csonkítom saját kezűleg, ha kénytelen magának levágni, így jár :D

2012. júl. 20. 13:42
 23/26 anonim ***** válasza:
77%

21-es válaszoló

Te valóban össze vissza hordasz itt mindenféle marhaságot,azt remélem tudod.A személyi szabadság megsértése akkor valósul meg ha az elkövető bezár,fogva tart az akaratod ellenére.Ehhez hozzád sem kell nyúlnia egy újjal sem,akkor is büntetendő.Ha ez mellett még jól ellátja a bajodat is,vagy megerőszakol,esetleg bármi mást tesz veled,például kopaszra vágja a hajadat,az plussz bűncselekmény és súlyosbító körülmény.A kettőnek egymáshoz semmi köze.Az általad írt kényszerítésnek aztán meg végképpen semmi.Az megint egy más kategória.

Én a kérdezőnek messze nem ajánlanám,hogy ezt megtegye, mert ez valóban bűncselekmény, ami ha a feljelentésig elmegy, az ügyészség biztos vádat emel.

2012. júl. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
10%
Nagyon sok olyan ragasztó létezik,amely hajból csak vágással távolítható el.Légy kreatív.Ebben az esetben nagyon egyszerűen lehet hivatkozni véletlen balesetre.Ha megtetted légyszíves közöld velünk is.
2012. júl. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
75%
Ja, össze-vissza hordok mindent, csak mert felvilágosítottam a másikat, hogy csonkítás nevű bűncselekmény nem létezik....tényleg....igazán sajnálom. Bocs, hogy igazat írtam.
2012. júl. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 _Jessy_ ***** válasza:
77%

Nem fogok jogászkodni, de azért jó ha elolvasod!

Nekem is a ragasztós dolog ugrott be, de! Megteszed, felfüggesztettnél többet nem kapsz érte az biztos. Úgy gondolod majd, hogy megérte. Aztán pár év múlva kapnál egy jó állást, ha lenne erkölcsi bizonyítványod. Akkor is azt gondolnád, hogy megérte? Gondolkodj kicsit!

2012. júl. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!