Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen büntetést kapnak?

Milyen büntetést kapnak?

Figyelt kérdés

Ha valaki lop mit kap érte?,és ha rablás van az súlyosabb a lopásnál,mit kap aki rabol,és a gyilkossg a legnagyobb bűn?

A lopás és a rablás között mi a külömbség?

És ha valaki bankot rabol mire bünteti meg a rendőrség?



2012. júl. 18. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:

www.Magyarország.hu, jogszabálykereső, Btk (1978 évi IV tv.) 316 a lopás, 321 a rablás. Minden le van írva, de annyi minősítő körülmény van, hogy ide nem férne ki. Nézd meg téged melyik érdekel....Lopásnál is attól függ mekkora a kárérték.


Különbség:Rablásnál fenyegetés, vagy erőszak van, vagy mindkettő.


Bankrablásnál általában fegyveresen követik el, az még súlyosabban büntetendő.


Sok mindentől függ egyébként, mindent értékel a bíróság. Ha a rabló meglőtt pl. 2 embert, akik sérültek, vagy maradandó fogyatékosságot szenvedtek, nyilván súlyosabb büntetést kap az elkövető, mint egy olyan esetnél, ahol papírvágó késsel elvesznek egy telefont...

2012. júl. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Antimod ***** válasza:
100%

A rendőrség semmire, mert az igazságszolgáltatás a végrehajtói ág (bíróság) feladata. A Rendőrség vádelemési javaslatot tehet.


Most nem szeretném a vonatkozó jogszabályokat leírni, nem is tudom hirtelen, hol érhetőek el, nem vagyok jogász.


A lopás a legkisebb bűn, ha jól tudom bizonyos értékhatár alatt csak szabálysértés. Felfüggesztett börtönbüntetés, elzárás járhat érte. A rablás ettől annyiban különbözik, hogy fenyegetéssel, kényszer alkalmazásával veszed el azt, ami nem a tied. A gyilkosságnak is különböző fokozatai vannak - emberölés gondatlanságból, hirtelen felindulásból, illetve előre megtervezett emberölés, aljas indokból, stb.

Mindegyik kategóriának vannak még minősített esetei, pl. bűnszervezetben követik el, különös kegyetlenséggel, stb.

Azt hiszem, ennyi bevezetésnek elég lesz, kérem, ha valahol hibáztam, akkor egy hozzáértő javítson ki.

2012. júl. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azért a rablás már durva,egyszer láttam videón,hogy öt büdös cigány Budapesten az aluljáróban kirabolt egy fiút.

Az egyik hátbarúgta és elesett,amásik megütötte és elvették az Ipodját.

hát ez durva,mert,ha szerencsétlen fiú úgy esik,hogy beüti a fejét egy éles helyre és ha ott hal bele,mivan,

akkor az gyilkosság is.

2012. júl. 18. 21:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Az akkor leginkább halált okozó súlyos testi sértés lenne.

A lopás-rablás-emberölés viszonyában valóban az emberölés a legsúlyosabb, egyébként az állam elleni bűncselekmények a legsúlyosabbak, a törvény alapján.

2012. júl. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!