Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha megtámadnak, használhatom-e?

Ha megtámadnak, használhatom-e?

Figyelt kérdés

A vadászboltból vettem legálisan gázsprayt-biztos ismeritek,bodyguard gázsprayt 20ml-t nem haladja meg.

Ha megyek későn haza és valaki azt modja hé haver adj egy cigit,és ha nem adok,elkezdene támadni rám,én pedig a szeme közzé fújnék vele ,majd elmenekülnék. nekem lenne ebből bajom?

és mi történne a támadóval a gázspray hatására?



2012. júl. 11. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel jogos önvédelmi helyzetről van szó, ezért nyugodtan hasznáhatod, csak arra vigyázz, hogy a támadó nehogy elvegye tőled és ellened fordítsa!


A támadónak meglehetősen fájdalmas élményben lenne része, ami pillanatnyilag támadásképtelenné teszi, de a gázspraytől tartós egészségkárosodása nem lenne.

2012. júl. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy nem ! Ez illegális fegyverhasználat és nem arányos védekezés,
2012. júl. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A gázspray-t bármikor használhatod önvédelemre. Nem tudsz vele kárt okozni.

Csak arra vigyázz, hogy zárt térben te is kapsz belőle, szembe széllel ne használd és ne fuss bele a felhőbe amit fújtál.

2012. júl. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6%
Nyugodtan használhatod emberek ellen kivéve a cigányok ellen mert akkor börtönbe jutsz
2012. júl. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
kit érdekel, hogy mi történne vele?
2012. júl. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

"Én úgy tudom, hogy nem ! Ez illegális fegyverhasználat és nem arányos védekezés,"


Ha valaki nem járatos a küzdősportokban, és megtámadja egy 120kg kilós boxos nem használhatja?

Ezek szerint azt akarod mondani, hogy annyit tehet, hogy legálisan agyonveretheti magát?

Esetleg a személy, és vagyonőröknél van mérlegelési lehetőség.


Szerinted mi lenne a támadás elhárítására használható jogos védelmi magatartás?


Ha támadó lefújja, akkor ő is visszafújhat neki? Így lenne jogos?

2012. júl. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartozik az önvédelem azon formájában,ahol esetleg vizsgálnák a támadás mértékét a védelemmel szemben.Mivel üzletbe vetted,ezért ha úgy ítéled használd.Inkább a kihallgatás mint a kórház.A támadóval meg az történik,hogy a taknya nyála egybefolyik,nem lát téged.Ezalatt szépen kereket oldasz,azt sem nagyon hiszem,hogy utána beslattyog a rendőrségre feljelentést tenni.
2012. júl. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!