Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi történik ha a rendőr...

Mi történik ha a rendőr észrevett világítás nélkül utánamered, de sikerül leráznom olyan helyen ahol nem fér át a rendőrautó?

Figyelt kérdés
Sikerült lerázni, de későbbiekben rám szállhatnak ? Ilyenkor mit lépnek?
2012. márc. 6. 22:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kerékpárral történt az eset.
2012. márc. 6. 22:17
 2/11 A kérdező kommentje:
Hallottam már olyat is, hogy ugyanezt a lerázást kispolszkival is megcsinálták.
2012. márc. 6. 22:22
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi történik? Nyomozhatnak utánad, attól függ milyen környéken laksz és mennyi ideje van ilyesmire a helyi rendőrkapitányságnak. Ha különleges bringád van amely könnyen megismerszik akkor ne sok jóra számíts, de különben meg a helyedben én gyorsított eljárásban beszerezném a kerékpár és kerékpáros KRESZ-által kötelezően előírt felszerelését és pár napig kerülném azt a helyet ahol az eset történt.
2012. márc. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem fog történni,így jártak a zsaruk és kész!Egy lámpa miatt nem fognak körözést kiadni ellened!Viszont pótold a hiányt,ha tényleg nem akarsz bajt!
2012. márc. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt megcsináltam autóval anno, akkor sem volt semmi.
2012. márc. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is átéltem már ilyet. Egyik ismerősöm simán átvágott a kereszteződésen, a zsaruk pedig pont ott álltak. Jöttek utánunk egy darabig, egy utca, két utca, aztán leráztuk őket. Kicsit mondjuk be voltam sz@rva. Én csak egy sörre mentem, nem gondoltam, hogy autós üldözés lesz belőle.
2012. márc. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Autóval más lenne a helyzet.

Kerékpárral ha felismernek a későbbiekben, akkor elképzelhető hogy megkapod a rendőri jelzés figyelmen kívül hagyása szabálysértés miatti bírságodat, és egy ideig osztogatja neked a bírságot, amíg meg nem tanulod, hogy ilyet nem lehet.

Autóval más a helyzet, mert van rendszám, nekem meg feketelistám. Ha valamelyikkel találkozok, automatikus bírság. Ne szórakozzon senki!

Amúgy a kivilágítatlan bicikliseknek én el szoktam magyarázni első alkalommal, hogy a helyszíni bírság alsó összege 3000Ft, ebből 1100Ft az első, hátsó világítás, 1200Ft a 2 küllőprizma+első, hátsó prizma, és 400Ft a láthatósági mellény. Ezek együttes értéke 2700Ft, ez biztos, nem rég vettem én is az új biciklimre. Szóval most szóltam, haza lehet tolni a kerékpárt, de holnaptól bírság. Ja, és hogy ne miattam rakják fel, a biztonságért.

Voltam már kint kerékpáros gázolásnál, szívesen várok mindenkit nézelődni. Előtte kár enni!

2012. márc. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kerékpárral ha felismernek a későbbiekben, akkor elképzelhető hogy megkapod a rendőri jelzés figyelmen kívül hagyása szabálysértés miatti bírságodat



Ez marhaság!És milyen indokkal?Utólag osztogatni csekket?Mivel bizonyítsa rá,hogy ő lépett meg?Kölcsön is adhatta a bicajt!



Autóval más a helyzet, mert van rendszám, nekem meg feketelistám. Ha valamelyikkel találkozok, automatikus bírság. Ne szórakozzon senki!



Ezzel nincs is gond,megérdemli,de gondolom a kigyúrt bmw-s uzsorásoknál nem él a fekete listád?Pedig ők érdemelnék meg igazán,hogy ne szórakozzanak senkivel!Nem könnyű nektek sem,de még nincs igazi hatalom adva a kezetekbe,addig ti is csak retteghettek az ilyenektől!Sajna!

2012. márc. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nincs olyan akitől rettegnem kellene, a lesötétített BMW-ssel is merek(ünk) intézkedni.


A biciklit kölcsönadhatod, de a kabátodat már nem hiszem.


A kérdés ez volt: Sikerült lerázni, de későbbiekben rám szállhatnak ? Ilyenkor mit lépnek?

A válasz pedig az, hogy igen, szabálytalanságot biztosan fognak találni, amiért jutalmul helyszíni bírságot, vagy feljelentést adnak. (Feljelentésnél nem kell "csekket" adni, sőt, alá sem kell írnod.

2012. márc. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Semmi nem lesz belőle, ha nem vontak intézkedés alá, ugyanis nem tudják ki vagy.Autóval azért más a helyzet, mert a rendszám egyedi, a rendőr pedig ha szabálysértést lát, feljelenthet úgy, hogy te csak jóval később értesülsz róla.
2012. márc. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!