Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez elszökésnek számít? Van...

Ez elszökésnek számít? Van joguk visszahozni a rendőröknek?

Figyelt kérdés
Ha egy 16 éves elszökik mondjuk egy hétre, egy fesztiválra. Nyáron, vagyis nincs suli. Ha megtalálják, vagy szimplán csak meghagyja a szüleinek, hogy hova ment el, akkor van joguk visszahozni?
2012. márc. 6. 18:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%
Vidd magaddal a szüleidet is! : )
2012. márc. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Ha-ha!(: Elképzelem anyut magassarkúban tocsogni a sárban, vagy aput öltönyben sátrazni. Köszi az ötletet, de sajnos nem hinném, hogy kivitelezhető.
2012. márc. 6. 19:21
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

az tuti, hogy ha ezt megteszed, utána nem mész sehova pár évig, illetve ha a szüleid kemények, akkor még jól meg is büntetnek. Esetleg ha nagyon kemények és szélsőségesek, akkor bebaxnak egy bentlakásos suliba, esetleg 18 éves korod után megmondják, hogy mehetsz ahova akarsz.


Ebből az elszökős hozzáállásodból látszik, hogy igazuk van, gyerek vagy még nagyon.

2012. márc. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Mit tehetnék? Régi vágyam elmenni. Próbáltam minden eszközzel meggyőzni őket, nem hallgatnak rám. A belépő árát is én keresem meg diákmunkával. Ha olyan makacsok, hogy végig sem hallgatnak ha erre a témára terelődik a beszélgetés, akkor nem tudok mit csinálni.
2012. márc. 6. 20:52
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

18 éves kor alatt a szüleid felelnek érted!

Ez nem kívánságműsor, ez törvény. Meg kell várni még felnőtt korba lépsz, és akkor oda mégy, ahova akarsz.

Azt pedig nagyon nem ajánlom, hogy elmenj úgy, hogy nem szólsz a szüleidnek. Elegem van már a síró anyukákból. Tudod hány embernek azt munkát, stresszt egy ilyen akcióval... Gondolj bele.

2012. márc. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%

Ha a szüleid a rendőrségen bejelentik, hogy eltűntél, 24 órán belül körözés kerül kiadásra és elindul egy un. KET eljárás.


33. § (1) A rendőr a további intézkedés megtétele céljából elfogja és az illetékes hatóság elé állítja azt,

...........

d) aki a szülői felügyelet vagy a gyámság, illetőleg az intézeti nevelés hatálya alól engedély nélkül kivonja magát;


Egy kis törvény...Szökésnek számít és van.

2012. márc. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
86%

Hacsak nincs idősebb, lehetőleg fiú is a társaságotokban, akkor érthető az aggodalom. Én voltam és tervezek is menni a Rock Maratonra, tudom miről beszélek. Nem azt mondom, hogy hemzsegnek a tróger, szházi, kanos, állatiasan viselkedő emberek, de ahhoz pont elegen vannak, hogy maradandó, kicsit sem kellemes élményt szerezzenek. Egy 16 éves lányt én sem engednék el oda egyedül még egy napra sem.


Az elszökősdivel meg tényleg nem érsz el sok mindent. Marha nagy lázadó lehetsz vele, viszont gondold végig: ha a szüleid tudják, hogy hol vagy, akkor onnan elvitethetnek simán. Ha pedig nem, akkor kb. csontig eszi őket az ideg. Sem ez, sem a következményei nem érnek ennyit.

2012. márc. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
89%
lehetőleg fiú?? hát nem akarom elképzelni mi történhet akkor ha egy fiatal lány és egy "idősebb" fiú egy bulin bepiálva "összeáll"
2012. márc. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Már ne haragudj, de egy ismerőstől a normális ember kevésbé tart, mint egy 40 éves berúgott-szívott, szakadt, tróger, kanos, csöves punk-tól.
2012. márc. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
A fiú ismerős meg pontosan azért jó, mert ezek nem olyan nagy legények, hogy akkor is megpróbáljanak kikezdeni egy lánnyal.
2012. márc. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!