Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hi.1 éve loptunk 2 társammal...

Hi.1 éve loptunk 2 társammal a tescoban, de a bíroságon megúsztuk 2 év próbaidővel, és azt mondták, hogyha bármilyen rendőrségi ügyem lesz, akkor a lopás benne lesz az erkölcsimben. Egy kihallgatás miatt bukhat az erkölcsim?

Figyelt kérdés
voltam még tavaj egy házibulin,ahol volt egy elég durva verekedés.orrtörés is volt.én és a haverom jóval az eset előtt leléptünk.de a haveromat és még sok embert,aki ottvolt,kihalgattak a rendőrök.nagyon félek,hogy engemis behívnak kihallgatásra.természetesen nem csináltam semmit,hiszen ottse voltam.a haveromtól a számomat kérzék el.ha eserleg behívnak,akkor ugrott az erkölcsim?
2012. febr. 29. 17:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"t. A próbaidőre bocsátást pedig letöltendő szabadságvesztés közben szokták alkalmazni, ha normálisan viselkedsz a börtönben. "


Ez nem igaz. A próbára bocsátás még a felfüggesztettnél is enyhébb.


72. § (1) A bíróság a vétség, valamint a háromévi

szabadság-vesztésnél nem súlyosabban büntetendı

bőntett miatt a büntetés kiszabását próbaidıre

elhalaszthatja, ha alaposan feltehetı, hogy a büntetés

célja így is elérhetı.


"― alapja: az az alapos feltételezés, hogy a büntetés

célja akkor is elérhetı, ha a büntetés kiszabását

a bíróság feltételesen, majd meghatározott idı

elteltével (próbaidı) véglegesen mellızi (→ nem a

társadalomra veszélyesség csekély foka)"

2012. ápr. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!