Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyi a kifutási ideje...

Mennyi a kifutási ideje annak, ha valaki nem fizeti be a szabálysértési bírságot határidőben és ezért átváltoztatják elzárásra?

Figyelt kérdés
A barátnőmnek január közepéig kellett volna befizetnie pár tízezer forintot, de elfelejtette és ráadásul költözés miatt minden papírt elhagyott. Most teljesen kétségbe van esve, hogy rendőrök fogják elvinni bilincsben, vagy otthonról, vagy a munkahelyéről. Ennek mennyi az esélye? Mármint, hogy tényleg értejönnek és megbilincselt kézzel viszik el?
2012. jan. 25. 21:21
 1/5 Antimod ***** válasza:
64%

Van esélye, nem egy ilyen sztorit hallottam. Fizesse be minél előbb, különben elzárhatják.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát nem nyugtattál meg. Ha elviszik, akkor egyből viszik a börtönbe, vagy van pár óra befizetni?
2012. jan. 25. 21:46
 3/5 Antimod ***** válasza:
55%

Van pár óra befizetni, de nem egy vicces dolog, kapkodni kell, ráadásul ő nem tudja befizetni, így helyette kell intézkedni.

Előzzétek meg a bajt.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor jelezze a hatóságnak, hogy elhagyta.

Vagy várjon egy kicsit, és majd letiltják a jövedelméből. Ha nincs akkor meg mehet sepregetni, vagy fogdába.

Itt a rendőrök, és a bilincs miatt kell a legkevésbé aggódni szerintem.

Ciki dolog ám a pár nap fogda, vagy a közmunka is.

2012. jan. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Tudnátok nekem segíteni? Hasonlóan jártam én is.

Nem kaptam meg a sárga csekket a parkolási bírságról, hanem egy év elteltével bírósági végzést kaptam, amiben az áll, h elzárásra változtatták a szabálysértési bírságot, de lehetőségem van annak illetékbélyegben történő leróvásához a jegyző felé. Ennek a konkrét gyakorlati módjával nem vagyok tisztában. Szóval hova ragasszam felaz illetékbélyeget? Elég, ha egy A/4-es lapon feltüntetem az ügyszámot és ráragasztom a bélyeget, úgy adom postára a jegyzőnek címezve? Vagy hogyan kell?

2012. júl. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!