Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » S. O. S felismertem a betörőt,...

S. O. S felismertem a betörőt, mit tegyek? Szóljak-e a rendőröknek?

Figyelt kérdés
Kb. két hete volt betörés a szomszédunkban,én láttam a bűnözőt, amint elmenekült.Ma T*scoban megláttam ugyanazt a személyt, ugyanabban a ruhában,ugynaz az autó, felírtam a rendszámát,plusz még követtem,felírtam az utca házszámot is, ahol lakik.Mit tegyek? Azt hallottam,hogy ha tanúskodnom kell a rendőrségen, háromszor-négyszer behívnak;meg lehet hogy utána megver csávó.

2012. jan. 17. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is add le az infót a szomszédnak. Menjen be vele a rendőrségre és kérdezze meg őket mi a teendő. Mondja meg, hogy a szemtanú nem akarja, hogy felismerjék. Ez érthető nem kötelességed tanúskodni.

Még az is lehet, hogy a zsaruk már eleve ismerhetik, lehet priusza is. Elmehetnek hozzá kérdezősködni, megfigyelés alá helyezhetik, aligha hiszem, hogy ez lenne az első és utolsó betörése.

Talán a szomszéd is felismer valamit amit elvittek tőle.

Vagy néhány erős fiúval odamenni és szépen elrendezni: Ha visszaadod amit elvittél esetleg nem jelentünk fel.

2012. jan. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
az a legnagyobb probléma, hogy ennek a csávónak sok rendőr ismerőse van.:-(
2012. jan. 17. 21:28
 3/12 A kérdező kommentje:
magtaláltam iwiwen meg féjszen is, sok rendőr ismerőse van, valószínüleg valamelyik visszamondaná neki és én lennék bajban.
2012. jan. 17. 21:36
 4/12 anonim válasza:
Telefonfülkéből hívd a rendőrséget, mond el miért nem akarsz tanuskodni, ha akadékoskodnak leteszed.
2012. jan. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja névtelen bejelentés lehetőleg ne a mobilodról inkább utcai fülkéből.

Lehet, hogy a rendőr ismerősei sem tudnak az árnyék életéről.

Na meg persze nekik sem tesz jót ha kiderül, bűnözőkkel haverkodnak.

2012. jan. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 dizus ***** válasza:
24%
Ugyanmár miért nem mondod el a frankót!Attól hogy látsz valakit még egyik oldalon sem fogod megtalálni!Hogy kerestél rá,Betörő Géza?És ha látod az ismerőseit azok közül honnan tudod,hogy melyik rendőr?És max.egy olyan utca házszámot tudtál felírni,ahova láttad bemenni,de honnan tudod hogy ott lakik?Erősen kamuszagú a dolog!
2012. jan. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem bement egy házba,hanem beállt a SAJÁT udvarába a garázsba a háza alá.Biztos ,hogy ott lakik.
2012. jan. 18. 21:10
 8/12 A kérdező kommentje:
dizus: látom téged nagyon érdekel, te is benne voltál ebben a betörésben.azt hadd ne mondjam hogy kerestem rá; természetesen szerencse is kell hozzá.
2012. jan. 18. 22:02
 9/12 anonim ***** válasza:

Rendőrség Telefontanú 06-80/ 555-111


Név nélkül hívható, tanúskodnod sem kell, mégis segítesz! Legalább ennyit tegyél meg, ha a nevedet és az arcodat ne akarod adni hozzá

2012. jan. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszi,én erről még nem hallottam
2012. jan. 19. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!