Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » 8 napon túl gyógyuló sérülésér...

8 napon túl gyógyuló sérülésért fel lehet jelenti, akkor is ha csak lila folt?

Figyelt kérdés
Egy osztálytársnőmmel összeszólakoztunk, megpróbált nekem behúzni egyet, de nem hagytam, viszont rendesen visszarúgtam. Acélbetétes bakancsom van. Aztán még utána is verekedtünk, akkor én estem neki, de azért, mert provokált. A lábán csak 2 lila folt van (igaz elég nagy, gyakorlatilag lila a lába), de 8 napon túl gyógyuló. Ezzel tényleg feljelenthet? Ezzel fenyegetőzik. xDD Szerintem ha meg is teheti, abszolút felesleges, hiszen csak 2 lila folt. Ha betörtem volna a fejét, vagy kinyomom a szemét, az ok... Na, de így? :S És ezzel az erővel én is feljelenthetném, mert nekem meg a fél arcom fel van dagadva, és az is kék-zöld, és rágalmazásért... És különben is, önvédelem volt, másodszorra meg Ő provokált. Szerintem elég gyerekes, másokkal is szoktam verekedni, volt már jóval komolyabb baj is, nade feljelentés... Ja és nem vagyunk 18, de gondolom ez egyértelmű...
2008. febr. 12. 15:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem simán feljelenthet. Amivel talán tudod magad védeni, hogy elmész dokihoz, hogy legyen nyoma a "feldagadt fél arcodnak", ha esetleg... Akkor nem tűnik el nyomtalanul.
2008. febr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%
Ha orvosi látleletet vetetett fel, akkor feljelenthet. Ha nincs orvosi papírja, akkor szerintem nem tud feljelenteni. De azért ezen neked is gondolkodni kellene egy cseppecskét. Mi van, ha egyszer nem csak 2 lila folt lesz a következmény??
2008. febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ő kezdte. Az elején csak önvédelem volt, aztán meg mondott dolgokat, amire a nyugodt ember is felpofozta volna. De én nem vagyok nyugodt ember, ezért nem csak felpofoztam. Nincs orvosi papírja, azthiszi, hogy ennyivel fel tud jelenteni.
2008. febr. 12. 17:12
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha feljelent tuti mindketötöket megvizsgál az orvos. de ha csak orvoshoz megy orvos is hívhatja a rendört ha úgy látja.

amúgy én is átestem a tini koron, és úgy gondoltam, hogy egy lány ne verekedjen, az a legnevetségesebb dolog a világon. nekem mindig volt annyi eszem hogy frappánsan vissza tudjak szólni, és egy provokációra mindig tudtam olyat felelni hogy a másik meghátráljon.

ha vereketsz azt mutatja, hogy nincs annyi eszed hogy szavakkal megvédd magad.

amúgy nem írtad hogy lány vagy-e, de milyen az hogy egy tinilány acélbetétes bakanccsal rugdalózik, hát elég szégyen. ha meg fiu vagy annál gusztustalanabb nincsen mint hogy lányokat verjél.

2008. febr. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nos. Köszönöm hogy megosztottad velem, hogy szerinted ez gusztustalan, de ez engem nem érdekel. Ha szerinted gusztustalan, ne nézz rá. Lány vagyok. És szerintem inkább hordjak acélbetkós bakancsot, és védjem meg magam vele, minthogy emos legyek, és felvagdaljam az ereimet. Nem megy orvoshoz, nincs orvosi papírja, nem tud feljelenteni, csak ennyire voltam kíváncsi, köszönöm.
2008. febr. 12. 20:46
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

"A lábán csak 2 lila folt van (igaz elég nagy, gyakorlatilag lila a lába), de 8 napon túl gyógyuló."


A "8 napon belül gyógyuló" kifejezés nem azt jelenti, hogy 8 nap múlva már semmilyen (fizikailag látható) nyoma nincs a sérülésnek..

2008. febr. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A két lila foltra nem fog orvos kiadni nyolc napon túl gyógyuló szakvéleményt. Mégha "haver" az a doki, akkor sem. Pláne ha feljelentéshez kell. Ha meg nincs orvosi lelet, akkor NEHÉZ (nem lehetetlen!!!) a feljelentés. Szabálysértési eljárást mindenesetre kezdeményezhet. Ha nyolc napon túl gyógyul, akkor az már büntető kategória lenne.
2008. febr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2008. febr. 13. 16:32
 9/20 anonim válasza:
100%

A leírtak alapján a sérülés 8 napon belül gyógyuló, könnyű sérülés lehet. A cselekményed a könnyű testi sértés vétségének tűnik, ami bűncselekmény. Ezen kívül lehet, hogy garázdaság vétsége is, függően attól, hogy hol és mikor történt.

Az osztálytársad minden további nélkül feljelenthet akkor is, ha nincs orvosi látlelete. Orvosi látlelet nélkül is bizonyíthatóa könnyű testi sértés vétsége, bár kétségtelenül könnyebb, ha van orvosi papír. Mivel a könnyű testi sértés úgynevezett magánindítványra büntetendő bűncselekmény, az eljárás megindítása csak attól függ, hogy a sértett tesz-e feljelentést vagy sem. Erre egyébként 30 napja van, ha ez letelik, akkor emiatt már nem kaphatsz büntetést. A garázdaság viszont közvádas bűncselekmény, bárki feljelentheti. Megjegyzem, hogy az általad leírtak alapján az osztálytársad ugyanúgy elkövette a könnyű testi sértés vétségét és a garázdaság vétségét is, ezért talán az lenne a legjobb, ha kibékülnétek, és okulva az esetből máskor nem csinálnátok ilyet, és lapítanátok erősen...

További lényeges kérdés, hogy hány évesek vagytok? 14 éves kortól büntethető az elkövető. Az, hogy még nem vagy 18 éves, csak arra "elég", hogy a fiatalkorúakra vonatkozó speciális (enyhébb) szabályok vonatkoznak Rád.


"Másokkal is szoktam verekedni, volt már jóval komolyabb baj is..." - javaslom, hogy máskor ne tedd. Mindkét bűncselekmény 2 évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő. Ha esetleg tényleg súlyos sérülést szenved valaki, akkor 3 évre ugrik a büntetési tétel. És két vagy több bűncselekménynél már halmazati büntetést kell kiszabni, ami még súlyosabb. Ezeken érdemes elgondolkodni...

2008. febr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
13 évesek vagyunk (majdnem 14). De mostmár jóval nagyobb baj van. Tegnap is verekedtünk, és ököllel akkorát kaptam a bal szememre, hogy nem látok. Illetve látok, de csak foltokat. Ma megyek orvoshoz, lesz látleletem, és akkor majd meglátjuk ki fog kit feljelentgetni. És köszi a segítséget :))
2008. febr. 15. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!