Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A Rendőrségi tanúkénti idézésr...

A Rendőrségi tanúkénti idézésre való megjelenésem költségeit miért nem számolják el?

Figyelt kérdés
Súlyos mozgáskorlátozott vagyok tömegközlekedési járműveket nem tudom igénybe venni s csak kísérővel tudok megjelenni bárhol a személy gépkocsinkkal.Kaptam egy idézést hogy a lakóhelyemtől 125 Km re köteles vagyok megjelenni tanú kihallgatásra, zártörés ügyében amit az adós követett el. Telefonon felhívtam az illetékest aki közölte velem hogy csak a vonat vagy autóbusz menetjegy ellenében tud fizetni költségtérítést, személygépkocsira nincs módjában ezt a jogszabály tiltja. Kérdezem mozgáskorlátozottként köteles vagyok e lenyelni a 250 Km személygépkocsim költségeit? Amikor a benzin ára a csillagos egekben van, a rokkant nyugdíjam meg 36000 Ft/hó a 31 évi munkaviszonyomra.
2011. márc. 29. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Anélkül hogy tudnám a biztos választ szerintem ez ott dől el, hogy a máv vagy távolsági busz vállalat (nem tom hogy hivják) szabályzatában le van e fektetve a mozgáskorlátozottak szállítása.

Ez még nem feltétlenül jelenti azt mozgáskorlátozott kompatibilisnek kell lennie minden jármünek, estlegesen csak annyit hogyha ilyen ember szeretne felszállni akkor a kalauz vagy sofőr kötelessége segédkezni.

Innentöl kezdve pedig valóban nem hivatkozhatsz arra hogy nem vagy képes vonattal/buszal felutazni. Esetleg az utazás dupla költsége (te + segitőd) kerülhet szóba.


Neked is igazad van, de sajnos neki is van némi igaza, szerintem hivd fel még1x és győzd meg a két fős elszámolásról.

2011. márc. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem ertem ilyen esetben miert nem lehetne videon tanuskodni.
2011. márc. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Feltételezem mert igazolnod kell a helyszínen a személyedet.

Ráadásul sok tanúból elkövető lesz a kihallgatás végére, mit mondanának: "Maradjon ott, mindjárt megyünk Önért!" ?

2011. márc. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hívd fel a zsarukat és mondd el nekik a helyzeted. Le is írhatod. Ha engedékenyek, akkor akkor megkereshetik a lakóhelyedhez eső legközelebbi kapitányságot, hogy ott történjen meg a kihallgatásod.

Ezt azonban nem kötelező megadniuk, csak egy lehetőség.

Ha ez lesz az első tanúkénti kihallgatásod, akkor oda el kell menned valahogy. A másodikra viszont már kérheted az írásbeli vallomás lehetőségét, de ez is csak adható és nem kötelező adni.

2011. márc. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Félretájékoztattak valószínűleg - gépkocsival történő utazást is téríteni szoktak, sőt, ha az otthonról indulásod és a lakásba hazaérkezésed között legalább hat óra eltelik, még napidíjra is jogosult vagy, ami nem nagy pénz, de ezt is el kell számolniuk. Írj a kapitányságvezetőnek, vagy pl. a Helsinki bizottságnak, ők amolyan jogvédők. Ilyesmikkel elérheted, hogy kifizessék az útiköltséget :)
2011. márc. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19.58 válasza közel jár a valósághoz.... Ha valóban igazolod, hogycsdak szgk-val tudsz menni fizetnek. Ha nem akkor a számlák /jegyek/ csatolását fogják végrehajtani a bünügyi költségbe és a birói itéletben szerepelni fog a visszatéritése.A tanukénti idézésre pedig köteles vagy megjelenni
2011. ápr. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

19.58 voltam :)

Gépkocsis utazásnál a forgalmi engedélyt fogják lemásolni, aztán az APEH /most már NAV/ honlapján valahol van egy táblázat, amiben megvan a mindenkori aktuális üzemanyagár, azt összevetik a távolsággal és a gépkocsi motorjának henger-űrtartalmával, így számolják ki a valószínű fogyasztást és ezt fizetik.

Annyi a bibi, hogy a rendőrség "fizetheti", szóval nem köteles, de szerintem el lehet érni, hogy ilyen esetben fizessenek /úgy értem, mindenkinek aki távolról érkezik akármivel, de pl. egy helyben lakó nem biztos, hogy ki tudná verekedni magának, mert annak is lehetne téríteni a helyijáratos jegyet egyébként/.

Annyi még, hogy a rendőrségen tartott tanúkihallgatás esetében MINDIG a rendőrség köteles fizetni, a bíróság csak és kizárólag akkor fizet bármit, ha hozzájuk érkezik valaki idézésre. A rendőrségi kifizetést a területileg illetékes gazdasági igazgatóság végzi, ami elég sok időt /hónapok/ vehet igénybe.

2011. ápr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szólj nekik, hogy nem tudsz egyedül bemenni, de persze szívesen tanúskodsz. Sztem kiküldenek érted valakit.
2011. ápr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!