Nyomoz-e a rendőrség, ha egy internetes adás-vétel során átutaltam 19000 Ft-ot, de nem érkezett meg az áru?
Két lehetőséged van: a rendőrségi feljelentés és a fizetési meghagyás. Én a helyedben elindítanám mind a kettőt. Utóbbi polgári peres eljárás. A 300 forintot is belehet hajtani az emberen zokszó nélkül. Az első válaszoló butaságot írt.
Segítség:
Követelésbehajtás fizetési meghagyás útján
Fizetési meghagyás útján a követelésedet a bírósági peres eljárásnál gyorsabban, olcsóbban érvényesítheted.
A fizetési meghagyás eljárás olyan nemperes eljárás amelyben a bíróság az egyoldalú kérelmedre az adósodat – a bizonyítási eljárás mellőzésével a kérelmedben foglalt követelés teljesítésére vagy azzal szembeni ellentmondásra hívja fel. Természetesen a fizetési meghagyás eljárást kezdeményező kérelmedhez csatolnod kell a követelésed bizonyítékait (szerződés, számla, szállítólevél, stb.)
Fizetési meghagyás azon bírósági útra tartozó, lejárt követeléseid érvényesítésének eszköze, amelyek pénz megfizetésére vagy ingó dolog kiadására irányulnak.
A fizetési meghagyás szabályai
Kizárólag fizetési meghagyás útján érvényesíthető a pénz megfizetésére irányuló olyan követelésed, amelynek az összege a 200.000 forintot nem haladja meg. A bíróság azonban csak akkor tudja kibocsátani kérelmedre a fizetési meghagyást, ha az adósod lakóhelye, tartózkodási helye, székhelye ismert.
A fizetési meghagyás eljárás illetékköteles, melynek mértéke a követelt összeg 3%-a, de legalább 3.000 forint, legfeljebb 450.000 forint, melyet az eljárás megindításakor köteles vagy illeték formájában leróni.
A fizetési meghagyás a bíróság által az adósod részére továbbításra kerül, aki ez ellen ellentmondással élhet (például: a fizetési meghagyásban foglaltaknak nem kíván eleget tenni, az abban megjelölt tartozását nem ismeri el, stb.) Ennek sajnos az a jogkövetkezménye, hogy megakadályozza a fizetési meghagyás jogerőre emelkedését – amelynek hatálya a bíróság ítéletével azonos – és a fizetési meghagyásos eljárást polgári perré alakítja át.
Amennyiben a fizetési meghagyás eljárás polgári peres eljárássá alakul a bíróság felhív arra, hogy az illetéket 8 napon belül a peres eljárás illetékére egészítsed ki, ennek elmulasztása esetén a pert megszünteti. A polgári peres eljárás illetéke a követelt összeg (illetékalap) 6 %-a, de legalább 7.000 forint, legfeljebb 900.000 forint.
Adósunk ellentmondással él a fizetési meghagyás ellen?
A személyes tapasztalataink azt mutatják, hogy a fizetési meghagyás nagy összegű követelések esetén az esetek nagyobb részében polgári peres eljárássá alakul át, mivel ebben az esetben az adósok nagyobb része a fizetési meghagyás ellen ellentmondással él. És ekkor elkezdődik a sokszor évekig is elhúzódó polgári per, amelynek idő és költségvonzata a kis- és középvállalkozások jelentős részét pénzügyileg megrendíti.
A fizetési meghagyásos eljárás kisebb összegű követelés, vagy követelések esetén jelentősen hatékonyabb, különösen abban az esetben, ha a követelés jogilag alátámasztott, tehát szerződés, befogadott számla tartozik hozzá. Ezekben az esetekben a fizetési meghagyás iránti kérelmek legalább a fele jogerőre emelkedik!
A kérelmet itt is elindíthatod:
GARANTÁLTAN VISSZAKAPOD A PÉNZED!!!! Ne hagyd magad!!
Nagyon köszönöm a részletes kifejtést!
Az első probléma a fizetési meghagyással, hogy mint írod "ha az adósod lakóhelye, tartózkodási helye, székhelye ismert". Sajnos nem ismert. Álnév mögé bújt. Sajnos, vagy hál'istennek a bank nem ad ki információt az átutalt összeg kedvezményezettjéről. Jelen esetben sajnos.
Valószínűleg a rendőrségi nyomozás eredménye után már megtehetem a fizetési meghagyást. Feltéve, ha elindítják. Ha nem indítják el, akkor nem tudom, hová fordulhatok jogorvoslatért?
Miért írt volna az első butaságot?
A rendőrség valószínűleg nyomozni fog, ha feljelentést tesz.
ez nem butaság.
"Ha profival van dolga, valószínű elfelejtheti a pénzt"-
ez miért butaság?
A vaterán több mint 500 embert vert át ilyen módszerrel egy csaló! Hamis személyivel bankszámlát nyitott, majd az átutalt pénzt kiszedte ATM ből.
Ha "ügyes volt, lehet ,hogy soha nem kapják el
Érdemes a fogyaszótvédelmi felügyelőségnek is írni!
"Hiszen ha nem kötöttél írásbeli szerződést akkor semmivel nem fogod tudni bizonyítani, hogy egy áru ellenértékét utaltad át. Ezért nem szabad interneten vásárolni magánszemélytől..."
Privát üzenetek vannak. Van egy telefonhívás, titkos számról. Van egy átutalás, melynek szövegében benne van a kártya neve. Az internet világában írásbeli szerződés igen ritkán létezik. Egy webáruház esetében sincs írásbeli szerződés. De elég lenne annyi, hogy a rendőrség felkutassa az illetőt és utána a bíróság eldönti az igazságot. Nekem nincsenek meg az eszközeim erre.
Hidd el, nem jókedvemből írtam, történetesen egy közeli rokonom dolgozik a rendőrségen, és tőle kérdeztem...
Az internetes vásárlásoknál elektronikus szerződés létezik, de ilyet a jog kizárólag cégeknél ismer, tehát magánszemélyekkel nem köthetsz elektronikus úton szerződést. Email, privát üzenetek, és hasonló nyalánkságok semmit nem számítanak, hiszen azt bárki küldhette, ezek visszanyomozása szinte lehetetlen. Ahhoz pedig, hogy a banktól kikérjék a számlára vonatkozó adatokat, szükség van a bűncselekmény megalapozott gyanújára, különben a bank olyan szépen beint a rendőrnek, hogy öröm nézni. A lepontozóknak meg ajánlom nézzenek kevesebb amerikai bűnügyi sorozatot, mert bizony a valóságban ez nem úgy megy, hogy xy nyomozó megejt egy laza telefont, és a banktól kezdve az internet-szolgáltatóig mindenki azonnal dalolja neki a személyes adatokat. Egyébként nem tudom milyen banknál vagy, de az én bankom már régóta nem engedi el úgy az átutalásokat, hogy a kedvezményezett nincs feltüntetve. Persze ez se garancia, mert viszonylag kevés bank ellenőrzi az átutalás beérkezésekor, hogy a feltüntetett kedvezményezett azonos-e a számlatulajjal.
Szóval mehetsz rendőrségre, de nagy reményt ne fűzzél a dologhoz, és ezentúl óvatosabban vásárolj interneten magányszemélyektől.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!