A Rendőrség végez (het) telefonos adategyeztetést?
Jól tetted.
Az ilyen tuti hogy kamu, és veszélyes is.
Tényleg nincs ilyen. Ha a rendőrség akar valamit, akkor kimennek hozzád. Ha újra hív, mondd meg neki, hogy szeretettel várod őket, ha a telefonszámod felmerült, akkor le tudják kérni a címedet is. Esetleg kérd el az azonosító számát és kérd hogy hívjon vissza néhány perc múlva, addig leelenőrzöd őt. Tuti nem fog visszahívni :)
vagy mondd azt, hogy Kovács ezredes tíz perce volt nálad, és neki már mindent elmondtál amit tudsz.
Nos, először is tisztázni kéne valamit. A rendőrség fenti tevékénységét a "Büntetőeljárási törvény" szabályozza. Azt kéne elolvasni és nem az amerikai filmekből megtanulni, hogy mihez is van joga kis hazánkban a rendőrnek... (pl. nálunk olyan, hogy "házkutatási parancs" sincs!)
A fenti törvény alapján a rendőrnek joga van az állampolgárhoz egy nyomozás során kérdést intézni, akár telefonon keresztül is, bár ez nem szerencsés, mert a személyes találkozó jobb, különösen a nyomozónak. De telefonon is meglehet idézni azt, "akinek bizonyítandó tényről van tudomása", tehát tanúként merült fel a személye egy büntetőeljárásban.
A telefonon felhívott polgárnak, viszont joga van - és a visszaélések miatt ajánlott is - visszaellenőrizni a hívó felet, aki ha nem tilosban jár, erre készségesen rá fog állni és megadja a nevét, beosztási helyét és irodai mellékének számát. Ezt követően az állampogár felhvja a 112-es központi segélyhívót amely kapcsolja is a hivót. R-go: ellenőrzés megejtve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!