Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A Rendőrség végez (het)...

A Rendőrség végez (het) telefonos adategyeztetést?

Figyelt kérdés
Vasárnap, déli órákban, csörög a mobil, nem ír ki hívó számot. Egy férfi bemutatkozik és azt állítja magáról, hogy rendőrfőhadnagy és adategyeztetés miatt hív. Visszakérdeztem, hogy mit akar? A nemrégiben történt bankrablások miatt nyomoznak és a telefonszámom felmerült a nyomozás során és megkér, hogy diktáljam be a mobilszámomat. Na ez gyanús lett, mert ez egy titkosított szám, ráadásul céges telefon és visszakérdeztem, hogy kit keres és milyen számot hívott. Ekkor hívásvárakoztatásra tette, kért, hogy várjak egy kicsit. Én meg kinyomtam, mert szerintem kamu. Gondolom, ha komoly lenne, akkor küldenének idézést. Amúgy meg gőzöm sincs, hogy honnan szedték a számomat, mivel soha semmilyen törvénytelen dolgot nem műveltem.
2009. febr. 1. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted.

Az ilyen tuti hogy kamu, és veszélyes is.

2009. febr. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nincs ilyen. Ha a rendőrség akar valamit, akkor kimennek hozzád. Ha újra hív, mondd meg neki, hogy szeretettel várod őket, ha a telefonszámod felmerült, akkor le tudják kérni a címedet is. Esetleg kérd el az azonosító számát és kérd hogy hívjon vissza néhány perc múlva, addig leelenőrzöd őt. Tuti nem fog visszahívni :)

vagy mondd azt, hogy Kovács ezredes tíz perce volt nálad, és neki már mindent elmondtál amit tudsz.

2009. febr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, először is tisztázni kéne valamit. A rendőrség fenti tevékénységét a "Büntetőeljárási törvény" szabályozza. Azt kéne elolvasni és nem az amerikai filmekből megtanulni, hogy mihez is van joga kis hazánkban a rendőrnek... (pl. nálunk olyan, hogy "házkutatási parancs" sincs!)


A fenti törvény alapján a rendőrnek joga van az állampolgárhoz egy nyomozás során kérdést intézni, akár telefonon keresztül is, bár ez nem szerencsés, mert a személyes találkozó jobb, különösen a nyomozónak. De telefonon is meglehet idézni azt, "akinek bizonyítandó tényről van tudomása", tehát tanúként merült fel a személye egy büntetőeljárásban.

A telefonon felhívott polgárnak, viszont joga van - és a visszaélések miatt ajánlott is - visszaellenőrizni a hívó felet, aki ha nem tilosban jár, erre készségesen rá fog állni és megadja a nevét, beosztási helyét és irodai mellékének számát. Ezt követően az állampogár felhvja a 112-es központi segélyhívót amely kapcsolja is a hivót. R-go: ellenőrzés megejtve.

2009. febr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is pont ezt akartam tenni abban az esetben, ha újra hívott volna. Viszont ez nem történt meg. Tehát nagy valószínűségű, hogy kamu volt.
2009. febr. 1. 14:36
 5/7 A kérdező kommentje:
Meg különben is életszerűtlen, hogy azt kérje, hogy diktáljam be a telefonszámot (amit ő tárcsázott egy perce). Na, neee...
2009. febr. 1. 14:38
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem feltétlen életszerűtlen... Hagy ne adjam ki ország-világ számára a nyomozási taktikát ill. metodikát. Bár az, hogy nem hívott vissza az valóban gyanús.
2009. febr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én azért felhívnám ilyen esetben a TelefonTanút, 06/80/555111 , és elmesélném nekik, hogy valaki talán a nevükben telefonálgat. Lehet, hogy érdekelné őket. Ingyenes szám, nem kerül neked semmibe.
2009. febr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!