Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nem túl sok nálunk a bűnöző...

Nem túl sok nálunk a bűnöző rendőr?

Figyelt kérdés

Nincs olyan nap, hogy ne hallanék tolvaj, rabló, zsaroló, korrupt, esetleg bankrabló rendőrről. Nem tudom, hogy van ez máshol, de szerintem ha ez a testület adna magára, ezt nem engedhetné így. Talán jó ötlet, amit most a FIDESZ be akarja vezetni, hogy titkos eszközökkel is figyeljék a rendőröket, bár egy ilyen züllött testületben lehet, hogy ez se ér semmit.


Ma éppen azt hallottam, hogy volt két rendőr, aki ittasan vezetett, majd miután feljelentette őket egy biztonsági őr, fél órán keresztül verték és kínozták.


2010. dec. 8. 19:05
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
De sok van.De hál istennek akiket én ismerek rendőrőket azok nem korruptak.AMugy sokan azt hiszik magukról hogy ő rendőr és ő bármit megtehet.De ez régebben sokkal rosszabb volt
2010. dec. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

De sajnos. Imeretségi körömben is volt több akit leszereltek és börtönbe is került. Egy jövedéki termékkel való visszaélésért, ő cigarettát csempészett vagy pakolt.

Egy halálos közúti baleset okozásáért, egy pedig bántalmazásért eljárás során.

2010. dec. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Talán a korrupció okait, és a társadalmi züllöttséget kellene megszüntetni, nem "titkos eszközökkel" b*szakodni. Bár a tüneteket mindig egyszerűbb kezelni, mint a betegség valódi okait megszüntetni. A magyar politika meg a tünetek kezeléséhez nagyon jól ért, rövid idő alatt látványos (hosszú távon meg sz*rt se érő) megoldásokat kitalálni.
2010. dec. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szám szerint mennyi?

És mennyivel nagyobb arányú, mint a bolti eladók (főnökök) közt? Vásárlók megkárosítása, ételmérgezés okozás...stb.

2010. dec. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
havi 100.000-ért,hétvégén,ünnepnap?Ne csodáld...
2010. dec. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Na jó, de az azért nem ugyanaz, hogy egy bolti eladó bűnöz vagy egy rendőr! ha a rendőri testület van tele bűnözőkkel, az az állam és a jogrend alapjait ássa alá. Persze ez se érdekli a kutyát se.


És a havi 100 ezer? Hát sokan keresnek annyit, és nem bűnöznek, bár tényleg siralmas fizetés a 21. században.

2010. dec. 9. 17:06
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha rendőr bűnöz az tényleg gáz.

Titkosszolgálati eszközös dolog ez nekem tetszik.

Itt amúgy a tünet egyben a betegség is szerintem. Ha tudja egy rendőr, hogy évi 1x min poligráf lesz, nem fogadja el a pénzt, nem árul kábítószert, nem öl embert. A felvételkor már szűrni kellene a leendő állományt, sokszor olyanokból lesz rendőr, hogy verem a falba a fejem. Egyik ismerősömnek nem sokkal kevesebb stiklije van, mint nekem (priusza egyikőnknek sincs, de láttunk már zárkát a belső oldalról nemegyszer) ....szóval kecskére káposztát.

"Z"

2010. dec. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az is sokat segítene, ha a jogszabályok lehetővé tennék a "csapdaállítást", magyarul: megvesztegetnek (külső szervezet emberei) egy rendőrt és ha elfogadja, vagy belátható időn belül nem jelzi ezt, akkor BÜNTI. Továbbá: egy civil megveszteget egy rendőrt (mert egy rendőr lebuktatása esetén pénzt+büntetlenséget kap) akkor az is jótékonyan hatna az 'zsebpénz elfogadásra'. A pénzért sok mindenre képesek az emberek, r0hadt spicli rendszer lenne, de működne! 3x is meggondolná egy rendőr, hogy elfogadjon (kérjen-e) zsebpénzt....

A megmaradt állomány (aki nem esett kis a poligráftól, vagy nem dobták fel, jogosan érdemelné meg a -gondtalan életet biztosító- jövedelmet.

"Z"

2010. dec. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az utolsó kettővel nagyon egyetértek. És nem lenne olyan bonyolult ezt megcsinálni...
2010. dec. 15. 17:35
 10/13 anonim válasza:
79%

de ez mind azért van mert nem fizetik meg rendesen őket..

tegyük fel hogy van 1 feleség meg egy gyerek... havi 100000 forintból meg lehet élni??

2011. jan. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!