Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez komolyan bűncselekmény, és...

Ez komolyan bűncselekmény, és letoltendőre ítélhetnek miatta?

Figyelt kérdés

A fiam 9. osztályos, és az erdöben talált egy darab ellőtt sörétes lőszert, amit bevitt az iskolába. A lőszer teljesen ártalmatlan, mivel már elhasználták, sem lőport, sem pedig sörétet nem tartalmaz.

Elég nagy balhé lett miatta, ma délelőtt behívott az iskolaigazható, és már a rendőrség is ott volt. Jegyzőkonyvet kellett írnunk, hogy hol találta a gyerek a lőszert, stb, és holnap a rendőrségre is be kell mennem valamiért.



szept. 16. 16:33
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Ami nálatok volt az nem lőszer, hanem hüvely.
szept. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
82%

Menj fel a vatera-ra: szarásig vásárolhatsz hüvelyeket, teljesen legálisan.


Szerintem a kérdés kamu amúgy.

szept. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Suli után unatkozol? 200k büntit mire fel? Kamu az egész sztori. Ha bűncselekmény, akkor nincs helyszíni bírság.
szept. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 árokpart ***** válasza:
83%
Kamu lehet a kérdés szerintem. A hüvely nem lőszer és ha valaki úgymond talál egy lőszert és beszolgáltatja azzal semmit nem követ el. A lőszerrel való visszaélést csak szándékosan lehet elkövetni. Ha valóban így történt a dolog akkor nincsen olyan rendőrkolléga, aki ilyesmit mondana, sőt még talán emg is dícsérte volna a srácot, hogy nem játszott vele hanem szólt a tanárának. A lőszer a szerelt működőképes lőszer amely áll működőképes gyújtóelegyből, lőporból és lövegből ez mind egybe szerelve. Az engedély nélküli megszerzésével és tartásával lehet elkövetni a lőszerrel való visszaélést. Illetve ha valaki talál pl. erdőben véletlenül akár egy működőképes szerelt lőszert és azt haladéktalanul beszolgáltatja, azonnal átadja a hatóságnak, azonnal értesíti a hatóságot, hogy le tudják foglalni azzal semmilyen bűncselekményt nem követ el.
szept. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 árokpart ***** válasza:
36%
Egyébként sem áll az állam nálunk ilyen szinten szőrősszívűen az ilyen dolgokhoz, ugyanis ha bárki megnézi Magyarország olyan portáljait amelyek legálisan működnek pl. a Vatera akkor meg fogja tapasztalni, hogy ha összehasonlítja sok európai ország legális, engedélyhez nem kötött önvédelmi és hobbycélú fegyverkínálatával, akkor azonnal feltűnik, hogy jóval több mindent lehet legálisan is azonnal megvásárolni amit sok szomszédos és spk európai országban ilyen könnyen nem lehet. Annyira még nem liberális ilyen téren a szemléletünk mint pl. Svájcnak vagy Ausztriának, de pl. Olaszországot, Portugáliát, Németországot, Csehországot már bőven előzzük ezen a téren, kb. Szlovákiával vagyunk egy kategóriában.
szept. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 árokpart ***** válasza:
50%
Egyébként az igazgató is egy fontoskodó kiskakas lehet. Mondhatta volna azt, hogy ez egy ellőtt ártalmatlan hüvely . Semmi dolga nem lett volna vele az égadta egyvilágon. Tulajdonképpen olyan mintha a gyerek egy csokipapírt vitt volna be, mert ebben a formájában jogi értelemben semmivel sem több az ellőtt hüvely.
szept. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
45%
Mi a fene, én voltam gyerek még 2002-be, összeszedtem az erdőbe a műanyag söréteshüvelyeket, és azzal díszítettem a szobám, vittem azokat mindenfele. Felhúztam az összes ujjamra egyet. Lőtér is volt a közelben, magnum44-es hüvelyeket, és éles lőszereket, kilőtt golyókat is szereztünk.
szept. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
63%
Nyilvánvalóan kamu, túltolta a kérdező...
szept. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 SZTANN ***** válasza:
63%

NEM. Senki sem követett el bűncselekményt közületek. (Ha netán a lőszernek valami bűntetthez volna köze, aminek a maradvány, bűnjel ... akkor sem ti vagytok gyanúsítva.) Természetesen be kell menni a rendőrségre, el kell mondani, amit tudtok, és kész. Ezért semmiféle szankció nem érhet, még pénzbüntetés sem.

Az igazgató túlreagálta, de az nem jelent semmit.

szept. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
36%

"az igazgató meg egy idióta. Üres hüvelyt birtokolni nem bűncselekmény."

Mert szerinted az igazgatókat mikor, hol képzik ki arra, hogy meg tudják állapítani, hogy egy lőszer veszélyes-e vagy már nem?

szept. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!