Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi az elfogadott formája az...

Mi az elfogadott formája az iratbetekintési kérelemnek/indítványnak? (epapir.gov.hu-n keresztül adnám be a nyomozó hatóságnak)

Figyelt kérdés

Ez volt az előző posztom:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__rendorseg__12756336..


Ez egy büntetőügy, amiben személyesen négy hónappal ezelőtt hallgattak ki. Gondolom, nem írhatom h "Sziasztok! A ''B./1111/2222/33.'' gyanúsítottjaként szeretém megtekinteni az ügyem iratait, úgy értem amiben ti nyomoztok/vagy nyomoztatok. Küldjétek már át itt, legyetek szívesek, ami eddig van, hadd lássam én is! Köszike"



#rendőrség #gyanúsított #indítvány #iratbetekintési kérelem #hivatalos forma
szept. 9. 15:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem, ha csak a magyar nyelvet használom az üzenet törzsében, amiből kiderül h mit szeretnék, arra már várhatok reakciót?
szept. 9. 15:29
 2/11 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ez nem így megy.


Csak azt az iratot ismerheted meg nyomozati szakban, aminek az ismerete nem ellentétes a nyomozati érdekekkel.


Erről az előadó nyomozó dönt.


Ha 4 hónapja gyanúsítottak meg, akkor a kapcsolattartás elektronikus.


Nincs védőd? Akár kirendelt?

szept. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Tisztelt Nyomozóhatóság!


A ... számú büntetőeljárásban gyanúsítottként kihallgattak. A Be. 39. § (1) bekezdés j) pontjára tekintettel kérem biztosítsák számomra, hogy terheltként az eljárás ügyiratait – e törvényben meghatározott kivételekkel – teljes terjedelmében megismerjem.


Tisztelettel:

Gipsz Jakab"



Be.:

[link]


A terhelt és a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható személy jogai és kötelezettségei: Be. 39. §

Eljárás ügyiratainak megismerésének szabályai: Be. 100. §

szept. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt alapul véve ma este beküldtem a rendőrségnek epapíron. Oda, ahol pár hónapja a gyanúsítotti kihallgatást megtagadtam, ellene panaszt tettem, és ahová utólag írásban mégis vallomást adtam be. (Az ügyészség elutasította a gyanúsítás elleni panaszt egy postai levélben júniusban, ami a legtöbb esetben így szokott történni, úgy tudom. Vádlott még nem vagyok, legalábbis az ügyészség azóta nem írt.)
szept. 9. 19:34
 5/11 anonim ***** válasza:

Szívesen!


Remélem nem lett udvariatlanabb...

Pl. ha elektronikusan kérted, akkor számolhatsz a lepattintásra. Ha nem, akkor csak annyi kis szívatást kapsz, hogy bent telefonoddal fényképezheted végig az összes oldalt (miközben az összes elektronikusan keletkezik, így pár gombnyomással tudnák küldeni).


101. § (1) ... A megismerési jog a nyomozás befejezéséig az eljárás érdekeire figyelemmel korlátozható. A megismerés korlátozása ellen nincs helye jogorvoslatnak.



#3

szept. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Pl. ha elektronikusan kérted" megfogalmazásom félreérthető, pontosítom:

"Pl. ha az ügyiratok elektronikus megküldését kérted"

szept. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát, én csak úgy írtam ahogyan mutattad. 😇 Ők dönthetnek.
szept. 10. 16:30
 8/11 anonim ***** válasza:

👍


#6

szept. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kötelező válaszolniuk?


Csak mert eddig semmi reakció.. sehol nem kerestek.

tegnapelőtt 19:46
 10/11 A kérdező kommentje:

Komolyan. Mi van ha nem reagálnak? Merthogy ez történik. Két hete írtam nekik, de semmi válasz, sehol.

Egyáltalán, foglalkoznak azzal amit epapíron beküldenek nekik? Merthogy a vallomást is ott küldtem hónapokkal ezelőtt, de arra sem reagáltak.

ma 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!