Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Pontosan hogy profiloznak a...

Pontosan hogy profiloznak a hatóságok egy sorozatgyilkost?

Figyelt kérdés
Mármint konkrétan le tudják profilozni hogy ki lehet a potenciális elkövető? Mi motiválhatja és milyen lehet a hétköznapokban? Vagy ez csak fikció?
aug. 8. 00:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Csak fikció, de van alapja.
aug. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
Sehogy. A magyar örül neki hogy semmi dolga sincs és kapja a fizetést.
aug. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%

Van sok híres profilozó, nézd meg a Bárányok hallgatnak-ot, onnan pl lehet ilyesmit tanulni.

Vagy az ID-n vannak hasonló műsorok.

aug. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

Úgy hogy van, nekik egy nemzeti szintű bűnügyi információs rendszerük, amibe minden bűncselekményről, ismert elkövetőkről minden apró kis információt rögzítenek, beleértve azt is hogy magánéletükben milyen szokásaik vannak. Ezekre fejlettebb országokban már bármilyen szabad szöveges keresést ráengedhetnek.

Sok országban meg már teljesen kezd kiépülni integrált megfigyelő rendszer, ami pl. azonosíthatja személy helyzetét közterületi kamera képe alapján, vagy úgy, hogy akkoriban hol oldotta fel telefonját szem írisszel, ujjlenyomattal, stb...


USA-ban ez a Az NCIC (a büntető igazságszolgáltatási információk számítógépes indexe). Itt FBI szépen leírja, hogy mit tárolnak benne:

Ehhez nem csak a szövetségi, hanem az állami, helyi rendőrségek is szükséges mértékben hozzáférnek.


Az országos elemzőknek van nagyon magas hozzáférése, pl. FBI esetén a Behavioral Analysis Unit (BAU) egységhez tartozik a Violent Criminal Apprehension Program (ViCAP), ez segít azonosítani a bűnügyi mintákat és kapcsolatokat, amelyek segíthetnek a nyomozók számára. Ez különösen hasznos sorozatgyilkosságok és erőszakos bűncselekmények esetén.

aug. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon leesik a kamera a kátyús aszfaltra utolsó.
aug. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Itt a leírása (Chrome szépen lefordítja):

[link]

aug. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kérdező!


A profil elsősorban nem azért van, hogy megtaláljuk az elkövetőt, hanem azért, hogy kizárjuk azokat, akik nem lehetnek elkövetők a profil alapján.

Ehhez kell a viktimológia is.

Ha tudjuk, kikből lehetnek áldozatok (sértettek), akkor a nyomozás is célirányosabban haladhat előre.

aug. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 blue-angel-of-jesus válasza:
A karcagi sorozatgyilkost az FBI leprofilozta... Na, erről csak annyi a véleményem, hogy ilyen profilozás túl egyszerű volt. Lásd a karcagi sorozatgyilkos profilját: 1. volt munkája (mert hétvégén ölt) 2. bordó kocsija volt (mert valaki látta a gyanúsítottat) 3. szereti a szúró - vágó tárgyakat (na, erre nehéz volt rájönni) 4. gyűlöli a nőket (hát nyilván nem szereti, ha megölte őket) 5. kést hord magánél (ki nem? önvédelemből mondjuk... de amúgy meg egy gyilkos? Még jó...) Stb... Ezek szerintem nem sok mindent mondanak el a részletekről, ezt egy józan gondolkodású ember megmondja.
aug. 22. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 blue-angel-of-jesus válasza:
A karcagi sorozatgyilkos esetében én pl. az összes bordó gépkocsi tulajdonost kihallgattam volna Karcagon és környékén... Persze az sem lett volna lehet semmi sem, mert mi van, ha pl. osztrák volt? Az is felmerült, hogy egy és ugyanaz, mint az osztrák sorozatgyilkos, aki ugyan abban az időben Burgenlandban működött, csak ott a nőket elégette. Persze én csak net alapján írok, egyszerű érdeklődő vagyok, mert velem már 2-szer történt hasonló eset... 2 furcsaság, egyik még 20 éves koromban: akkor zaklatott egy 20 év körüli srác (2000 körül), hogy mindenáron menjek vele Debrecenbe. Egy bokorból ugrott elő az egri Népkertben, de aztán szerencsére nem jött utánam. Mondtam, hogy cigány nyelvet megyek tanulni roma nyelvtanfolyamra. Lehet, megijedt. Amúgy tényleg oda mentem. A másik meg ... hogy is mondjam "rém hangosan és írtó közel"... Bordó Ford Fiesta - pasi kukkol - véletlen észreveszem egy karcagi sorozatgyilkos interjúban a kommentek között, mások is azt a kocsit keresik. Furcsa. Persze lehet véletlen is, millió embernek van bordó Ford-ja és kukkolhatja a nőket, alapból még nem biztos, hogy egy elvetemült gyilkos, lehet, nem jutott neki sok jó az életből.
aug. 22. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 blue-angel-of-jesus válasza:
De ha már itt tartunk... A bordó kocsiknak utánajárnék... Még most is... Valami nem tetszik nekem. Én csak egy egyszerű ember vagyok, de ránézésre megmondtam magamnak, valami nem stimmel a bordó kocsissal és be is jött : egy héttel később láttam kb. , hogy kukkolgat, ráadásul fényes - nappal, nem zavartatta magát. Ő nem látott engem. Helyszín? Csak a régi nóta...
aug. 22. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!