Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Folyamatban lévő rendőrségi...

Folyamatban lévő rendőrségi ügy állásáról mennyi idő múltán tanácsos tájékoztatást kérni?

Figyelt kérdés
Tettem feljelentést egy ügyben még tavaly 2023. decemberben. Akkor voltam bent meghallgatáson is, de azóta nem tudok semmit az üggyel kapcsolatban. Azóta eltelt közel 8 hónap. Ez nem túl hosszú idő? Illetve hallottam olyanról is, hogy van amikor csak úgymond "félre rakják" az ügyet és majd xy hónap elteltével jön a levél, hogy lezárták az eljárást. Lehetséges esetleg, hogy az én ügyemmel is hasonló zajlik?

júl. 22. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen ügyről van szó... Te nem kérhetsz iratismertetést csak az aki gyanúsítva van az ügyben. Az, hogy nem történt semmi max annyit jelent, hogy nem kellett részt venned az ügyben, tehát nem kellett még folytatólagosan kihallgatni, stb.


Vádemelésig 2 év a határidő + 1x hosszabbíthat az Ügyészség fél évet. Vádemelésről vagy hosszabbításról fogsz majd értesítést kapni.

júl. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Feljelentőként nincs sok lehetőséged, de ha sértett is vagy, akkor van iratbetekintési jogod és érdeklődhetsz az ügy állásáról.

Téged külön nem értesítenek az ügy állásáról, csak ha kellesz valamilyen cselekményhez. Ha megszünteti az ügyet, arról kapsz határozatot.


Arról azért tudjál, hogy nem a tiéd az egyetlen nyomozni való ügy. Átlagban egy nyomozónak 30-40 ügye van egymás mellett folyamatban.

Nekem most 37 ügyem van.

júl. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!