Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Félek, hogy feljelentett egy...

Félek, hogy feljelentett egy illető. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Június 25-én hülyeséget csináltam. Volt egy ismerősöm aki zaklatni szokott, én azt írtam, hogy levágom a fejét, és rágyújtom a házat, hagyja abba. Ő azt mondta hogy képernyőfotózott és feljelent. Nem tudom, hogy felfog, mert az a vicc nem emiatt akar, hanem azért mert utána rászóltam, hogy ne kamerázgassa az utcát és rakjon fel random embereket youtubera. Nem értem az egészet én sem, viszont azt tudom, hogy csináltam bajos dolgot. Ez a srác akiről beszélek meleg, többször zaklatott írásban. Ha feljelentett milyen büntetésre számíthatok? Többször nem csináltam, letiltottuk egymást ahogy nézem, így megkérdezni se tudom.


19f



júl. 19. 13:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ja polgári feljelentést tehet valóban...... De az más kategória..... Egyébként sajnos én is tapasztalatból írtam, mert engem szó szerint a saját házamnál fenyegettek , és utâna is zaklattak..... A rendőrség meg nem tett semmit, mivel nem volt "valós" veszély, még járőröket sem küldtek ki mikor kb 1 órán át itt csinálta a cirkuszt a házam előtt, mindennek elmondott, és fenyegetett, utána meg mikor munkába mentem, akkor meg kocsival várt nem egyszer és fenyegetett..... Kicsit komolyabb, mint egy darab sms...... Semmit nem tettek vele....
júl. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

11!


Ez nyílván függ az adott rendőrségtől, ügyésztől, stb.


Nekem sajnos több ilyen ügyem volt...


Volt, hogy egy kamu Facebook üzenet miatt amihez semmi közöm, jöttek és házkutatást tartottak, lefoglalták a telóm és mivel az érintett cégről beszélgettem Facebookon más személekkel, az ügyészség meg a Bíróság biztosra vette már így, hogy csak én lehetek az elkövető... felfüggesztetett kaptam, most 2. fokon van az ügy és még évekig eltart.


A kérdező esetében ki tudja mi lesz... lehet nem történik semmi, de az is lehet, hogy majd súlyosabban kezelik mint egy gyilkost.


Attól is függ, hogy van e rokona a rendőrségen a ,,sértettnek"

júl. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
12-es neked is elég érdekes életed lehet..... Nyilván büntetett előélet esetén komolyabban vizsgálódnak, mert visszaesőként vagy nyílvántartva, aktád is van a rendőrségen..... Ha elfogadsz egy jó tanácsot, így ismeretlenül, kerüld az ilyen helyzeteket, és tanulj belőlük.....
júl. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

13!


4 éve tart ez az 1 ügy, más azóta nem volt... próbálkoztak munkahelyeken, fogtam magam és leléptem... ha esetleg üzengettek, válasz nélkül ment a képernyő mentés az ügyvédnek. Továbbá tervben van, hogy el is költözök az adott vidékről.

júl. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
14! Azt tudni kell, teljesen más az "elbírálás" ha egy munkahelyet tűntetsz fel rossz színben, nyílvánosan..... A munkahelyed bírósági útra terelte, gondolom hitelrontás vagy akármilyen jogcímen.... Hozzá teszem ennek a rendőrséghez semmi köze nem volt, egyenesen a bíróságon tett feljelentést...... Magán személy esetén ez azért nem ilyen egyszerű...... Sajnos egy munkahely sérelmére elkövetett kiírás mindig súlyosabb "bűn"..... Remélem azért megúszod egy kisebb bűntetéssel!!!!
júl. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15!


Sztem ebbe most ne menjünk bele, kezdünk eltérni a kérdéstől.


A lényeg, hogy ha rólam volt szó, engem nyugodtan zaklathattak, nem csinált senki semmit. De ha én vissza vágtam, akkor azonnal jöttek a rendőrök.

júl. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16! Igazad van, eltértünk az eredeti kommenttől.... Ha gondolod priviben írd meg az esetet, mert nyilván más a te ügyed, részletek nélkül találgatni meg nem akarok
júl. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A fenyegetésekkel nem fognak foglalkozni, csak akkor, hogyha csinál is valamit. :)
júl. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!