Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Félek, hogy feljelentett egy...

Félek, hogy feljelentett egy illető. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Június 25-én hülyeséget csináltam. Volt egy ismerősöm aki zaklatni szokott, én azt írtam, hogy levágom a fejét, és rágyújtom a házat, hagyja abba. Ő azt mondta hogy képernyőfotózott és feljelent. Nem tudom, hogy felfog, mert az a vicc nem emiatt akar, hanem azért mert utána rászóltam, hogy ne kamerázgassa az utcát és rakjon fel random embereket youtubera. Nem értem az egészet én sem, viszont azt tudom, hogy csináltam bajos dolgot. Ez a srác akiről beszélek meleg, többször zaklatott írásban. Ha feljelentett milyen büntetésre számíthatok? Többször nem csináltam, letiltottuk egymást ahogy nézem, így megkérdezni se tudom.


19f



júl. 19. 13:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
9%
Rettegj, és várd ki a fejleményeket.
júl. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
23%
Ha meleg, akkor a rendőrség nem fog az üggyel foglalkozni.
júl. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%
Legközelebb légy férfi, ne a neten irogass neki amit bizonyíttani tud. Odamész hozzá az utcán és közlöd vele ugyanezt szóban (azt tedd hozzá hogy bele is sz@rsz miután levágtad).
júl. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:

Menj át és vigyázz rá ne hogy bármi baja legyen.

Ha most történne vele valami, egyértelmű, hogy a te nyakadba varjàk.

júl. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Él még, nem hiszem, hogy történne vele valami. Amúgy az eset után miután írta hogy bocsánat, másik platformon elkezdett engem mocskolni privátban, ott leírtam, hagyjuk egymást és kész.
júl. 19. 19:00
 6/18 anonim ***** válasza:

Attól még feljelenthet, a baj már megtörtént. Ez a btk szerint 226-os, közveszéllyel fenyegetve elkövetett zaklatás. Hiába vonod vissza a Facebook üzenetet, hiába tiltod a fiókját, ha képernyő fotója van, akkor bukta van.

Sőt, hogy kiírtad ide a kérdést, az meg bizonyítékként szolgálhat, ha tagadod a gyanúsításnál.


Itt 2 lehetőséged van:


Vagy megegyeztek, de olyanok jelenlétében akikkel biztos lehetsz, hogy nem megy tovább az ügy vagy eltünteted a telefonod, hogy ne találják meg Nálad a zsaruk, házkutatásnál

júl. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 árokpart ***** válasza:
75%
6-os A rendőrség az ilyen fészbukos vitákkal nem foglalkozik. A fenyegetésnek megalapozottnak és életszerűnek kell lennie.
júl. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

7-es árokpart, ó, dehogynem foglalkoznak!


Ezért írtam azt, hogy szabaduljon meg a telójától, mert képesek házkutatást tartani e miatt... attól függ kit fenyegetett meg így.


Ha megtalálják nála a telót, akkor ha már utalást találnak rá, akkor az ügyész vádat fog emelni, a bíróság meg elég bizonyítéknak fogja tekinteni. Ehhez elég ha ezt a kérdést megtalálják.


Ha viszont nek találják meg a telefont, akkor kénytelenek lesznek megszüntetni az eljárást bizonyíték hiányában, mert a Facebook meg ilyen piti ügyre nem ad adatszolgáltatást

júl. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
6- os nézz már utána, hogy milyen feltételeknek kell megfelelni, hogy valakt zaklatás vádjával elmarasztaljanak..... Egy darab fenyegetőző üzenet volt, ha jól értem..... A meleg srác a leírtak alapján sokkal több vétséget elkövetett...... Csodálkoznék, ha ez az incedens feljelentési alap lenne, de ha mégis, a kérdező viszont feljelentést tehet...... Az meg mindenképp enyhítő körülmény, hogy bocsánatot kértél.... Nem kell aggódnod
júl. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

9!


Semminek nem kell utána néznem, sajnos tapasztalatból írom azt amit...


Engem is zaklattak már írásban és szóban is, nem hatotta meg a rendőrséget sem a Bíróságot, mikor feljelentettek 3 db xaros sms-ért, szépen jött az ítélet 1 év után.

júl. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!