Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valaki fenyegetőzve lép...

Ha valaki fenyegetőzve lép fel, azért fel löhet jelönteni?

Figyelt kérdés

júl. 12. 05:03
 1/6 Fsms ***** válasza:
Sok függ a körülményről, elvileg garázdaság.
júl. 12. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elszámolási vitánk volt de a barom álatja áthágott, lovat ígért, aztán baxott hozni semmit. Mire azt mondtam, hogy ebből elég, megyek a rendőrségre , erre azt mondja" éghet még a tanyája kendnek" ez szerintem nagyon is fenyegetés volt.
júl. 12. 05:12
 3/6 anonim ***** válasza:
29%
természetesen.
júl. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 árokpart ***** válasza:
33%
Bizony, hogy fenyegetés és nem is kicsi ebben a szituációban a büntetési tétele. Ugyanis ehhez még különböző kiegészítő minősítések is járulhatnak, ugyanis a fenyegetést nem egészíti ki azzal, hogy akkor éghet úgymond a tanyád ha éppen nem tartózkodsz benne vagy ha éppen benne tartózkodsz. Könnyen válhat gyilkossági kísérletté is szerintem.
júl. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Justinianus ***** válasza:

"Könnyen válhat gyilkossági kísérletté is szerintem."

Annyi köze van hozzá, mint Jézuskának a géppuskához. Ugyanígy a garázdasághoz.

Ami szóba jöhet(ne) a 222. § (2) a) pontja, de a fenyegetés ("Éghet még a tanyája kendnek") eléggé általános, és nem konkrét ahhoz, hogy megalapozza a bűncselekményt.

júl. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 árokpart ***** válasza:
5-os Nem alapozza meg? Simán ráutaló magatartás. Manapság már ha valakivel az ember csúnyán beszél az is simán feljelenthet becsületsértésért és tanú sem kell feltétlenül hozzá. Nemhogy ilyen konkrét ráutaló kijelentésért.
júl. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!