Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A polgarorseg mennyit ér...

A polgarorseg mennyit ér kozbisztonsag szempontjából?

Figyelt kérdés

#Polgarorseg
jún. 22. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokat befolyásolt rajta, általában elmondható, hogy a tagjaihoz köthető bűncselekmények száma nem volt szignifikánsan magasabb a társadalom egészénél.
jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semennyit.


Nincs több joguk, mint az átlagembernek.

(A törvény nem ad nekik több jogot)


Ha egy igazi elkövető ellenáll, semmit nem tudnak tenni, mert nem tudják, hogy kell végrehajtani az elfogást.

jún. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az 1990-es évek végén polgárőrködtem. Huszonéves voltam. Semmivel nem volt több jogunk, mint az átlagembereknek, de határozott fellépéssel több kisebb nagyobb büncselekményt felderítettünk. Akkor még nem szabályozta semmi a polgárőrséget, a helyi rendőrkapitány jóindulatán és a polgárőrség helyi vezetőjével való jó kapcsolatán múlt, hogy mennyire vettek minket emberszámba. Kaptunk rendőrségi rádiót, sőt saját hívószámot is. Én a 90-es évek végén abbahagytam, mert már akkor kezdett az egész vicckategóra lenni. A Polgárőrséget a kitalálója kifejezetten bűnmegelőzési céllal álmodta meg. Elődje volt a Nagytétényi védegylet, majd ebből alakult ki a polgárőrség. Közben megalapította a SZEM-et is (Szomszédok egymásért mozgalom). Sajnos ő már nincsen köztünk. Aztán csináltak nekik egy törvényt, ahol inkább csak megerősítették azokat a jogokat, amíg addíg is megvoltak nekik állampolgári jogon, de el is vettek belőlük néhányat. Ami miatt viccessé váltak a szememben, hogy mi a franc keresnivalójuk van rendezvénybiztosításon? Zebrabiztosításon? Annak idején parkolókat figyeltünk éjszakánként. Volt hogy autófeltőrőkrt kaptunk el. Volt hogy a vikkendházas ővezetben találkoztunk furcsa emberekkel és rájuk hívtuk a rendőrőket. Mindenesetre szerintem több presztizse volt, mint most ennek a magamutogatásnak.
jún. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bubosbanka22 válasza:
Arra jó, hogy tanusít történéseket, az elkövető kénytelen meghátrálni az eseménytől vagy annak eltitkolásától megváltoztatni a történteket és egy rendőrrel kevesebbet kell a járőrözésbe bevonni!
jún. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!