Kérdésem arra irányul, hogy Dunaújvárosban hányszor kell írásban feljelentéseket tenni, éjszakai órákban motorosok által okozott akkora hangzavar miatt hogy fél város nem tud pihenni aludni? Ez szabálysértésnek minősül, ez büntethető.
Én autóval közéjük hajtanék. Bele a sűrűjébe, hadd hulljon a férgese!
És nem érdekelne, ha utána engem akarnának lecsukni - micsoda dolog az, hogy ebben az országban a rendet, csendet és nyugalmat szerető emberek vannak hátrányban?
Ez kb. olyan lenne, mint amikor azt az embert büntették, aki végső elkeseredésében áramot vezetett a kerítésébe, mert másképpen nem tudta megállítani a kertjét fosztogatókat. Én neki adok igazat!
Végigolvasva soraidat szomorúnak találom a rendőrség, nem hatásos eljárását.Bizonyára a parancsnok ki fogja vizsgálni az esetet és a felelősségre vonás nem fog elmaradni.
Csendháborításnak minősül minden olyan tevékenység, aminek keretén belül az okozott zajjal másokat zavarunk.”
A rendőrségi telefonbejelentés: csendháborítás után az illetékes szervek az azonnali helyszíni kiszállással védik a jogainkat, a hangoskodóra pedig 150 ezer Ft bírságot is szabhatnak.
Bátran kijelenthetjük, hogy a legtöbbünk bizony nehezen tolerálja a nyugalma megzavarását. Ezért akit csendháborításnak minősülő tevékenységében többször zavarnak, az okozó ellen bírósági eljárás is alkalmazható, különösképpen arra a tényre, hogy akit csendháborításban zavarnak az elkövető elköveti a személyiségi jog sérelmét is, amiért már komolyabb szankció adható.
A leggyakoribb szabályozás az alábbi:
6-22 óra között kb. 45-55 decibel a megengedett,
22-6 óra között pedig általában maximum 30-40 decibel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!