Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek nem kéne bevezetni...

Szerintetek nem kéne bevezetni, hogy jogilag büntessék a megcsalást, a másik ember kihasználását, becsapását, érzelmi kizsákmányolását . Stb. is?

Figyelt kérdés
Szerintem így sokkal igazságosabb lenne az igazságszolgáltatás. Egyes emberek akár egy életre tönkre tehetik egy másiknak az életét és élnek mint hal a vízben.
2010. okt. 3. 20:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Csak amennyire az, ha lek..vaanyázod az ismerősödet és feljelent a bíróságon, meg az, ha küldesz 8 e-mailt meg 12 sms-t az exednek, aki kirakott ...

Mégis mennyire ?! Pont ugyanennyire.

Az emberek többsége lelkileg bántalmazza a másikat, ezerféle módon, egy elvetemült kisebb réteg fizikailag is.



De ha pl. hitegetsz egy csajt /pasit akár jártok, akár csak alkalmi szexre kellett és vonat elé veti magát miattad,az se veszélyes a társadalomra, annyival is kevesebbet kell rá költeni az államnak.

A példák száma végtelen.

2010. okt. 4. 16:52
 12/17 doboszoli ***** válasza:
100%
Keress egy másikat, és megoldódik a problémád.
2010. okt. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha a jog büntetné a megcsalást, nem sok ember lenen szabadlábon. Szerintem meg is lepődnénk, hogy mennyien lennének bezárva és menyniren szabadon. :)
2010. okt. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
az állam képtelen megoldani a cigánybűnözést, a legnagyobb problémájuk meg az, hogy szivassák a gyorshajtókat, meg az adóval trükközőket (ugyebár ez utóbbi miatt nyomorognak, nem tudnak csak 3 kocsival meg 1 sofőrrel járni, a nyári nyaralás kimerül valamelyik csoró európai országban, pl. a francia riviérán, vagy a görög tengerparton), akkor szerinted majd pont evvel fognak foglalkozni? :D
2011. aug. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Higgyétek el, van mikor nagyon igazságtalan ez az egész. Én most ebben a helyzetben vagyok: Egy éve mikor nagyon csúnyán megcsalt és átvert a párom(eljegyzés és házasság volt már betervezve), azt akartam hogy ő is bűnhődjön ez miatt. Képtelen voltam elviselni, ezért cselekedtem. Zaklattam őt ahol csak tudtam. (Tegyük hozzá hogy többször is megcsalt de én megbocsátottam)


Aztán olyan dolgot tettem amit senki másnak sem akarnék. "Olyan" képeket tettem fel tőle publikus oldalra pár napra. Miután felraktam azonnal tudtam hogy az elmém teljesen bekrepál az egész miatt és rosszabb mintha be lennék rúgva. Az első szerelem lett végül a legrosszabb is. Úgy érzem igazságtalan, hogy engem büntetnek és őt nem, amiért megcsalt.


Persze azóta már számtalanszor csalta meg a párját miután kibékültem vele. Elmesélte hogy miket csinált egy év alatt a hűn szeretett párjával. Teljesen r*banc életet él... Többé nem beszélünk. Esetleg majd a bíróságon.


A kérdésedre a válasz: Nem igazán tudom mi lenne igazságos. Én valójában nem akartam őt bántani. És rajtam kívül sem engedném meg hogy bárki bántsa őt. Bántja őt a sors eléggé. Valójában csak a harag és a bosszúvágy képes ilyen észjárást előcsalni a megcsalt személyekből.

2014. júl. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"A megcsalás az mennyire veszélyes a társadalomra??"


Nagyon is az. Ez a jelenség a minden egészséges társadalom alapját képező családok fölbomlásához, a sértett fél mentális leépüléséhez, öngyilkosságához vezethet, amellyel elveszejthetjük a társadalom egy fontos tagját. Előbbi vonatkozásában súlyos lelki sebeket okozhat a gyermekeknek is.

Ennél a társadalomra jóval kevésbé veszélyes tényállások is szerepelnek a Btk.-ban...

2014. júl. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mentális leépülés, öngyilkosság? Emiatt miért kéne ennek történnie? Sosem értettem!
2014. júl. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!