Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a bíróságnak olyan e-mailt...

Ha a bíróságnak olyan e-mailt írok, amiben rettentő csúnya tartalom van, biztos, hogy eljárás indulna?

Figyelt kérdés
Csalásért elítélték a feleségem még márciusban jogerős 2 évre. Be (kellene) vonulni, ha jön a papír. Ártatlan, nem csinált semmit. Eljárás indulna, ha a jó k betűs anyjába elhajtanám a bírót, mert azért ítélt, hogy legyen eredmény?

2022. nov. 9. 21:55
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
88%
Dehogynem. Nyakig bennevolt.
2022. nov. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Gyula, te most a Lakatos Renátó, vagy a Nosztradamusz Árpád vagy?
2022. nov. 10. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

"ha a jó k betűs anyjába elhajtanám a bírót, mert azért ítélt, hogy legyen eredmény?"


Milyen eredményt vársz ettől?

Elolvassa a levelet, és azt mondja a bíró, hogy "Jujj, megijedtem, hiba volt, vissza minden legyen inkább feltételes!"

Komolyan azt hiszed, hogy ez így működik?

2022. nov. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
7: alakul a flexi-sztori, látom.... :)
2022. nov. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
10: és most már egészen biztos, hogy kamusztori! :-D
2022. nov. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
88%

Kamusztori, de amúgy a kutya nem olvas már e-maileket a bíróságon. Nem is tudnád hova küldeni.

Elektronikus eljárás van, cégkapun/ügyfélkapun keresztül.

2022. nov. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Az e-mail is elektronikus utolsó.
2022. nov. 10. 21:55
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

17. Nem érted....


Ügyfélkapun keresztül tudsz írni, nem emailben...

2022. nov. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az e-mail a bíróság szempontjából nem elektronikus. Csak az Ügyfélkapu a magánszemélyek oldaláról és a Cégkapu a cégek és ügyvédek oldaláról az, ami megfelel az elektronikus kapcsolattartás szabályainak.

E-mailben nem lehet joghatályosan nyilatkozatot tenni. Így az senkihez nem jutna el.

2022. nov. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Akkor most mondok valamit. Nemrég egy jogerős ítéletet kaptam garázdaság miatt, de az felfüggesztett lett.

Tájékoztattak, hogy a másodfokú ítéletet tanácsűlésen bírálják el, amin nem jelenhetek meg, az zárt. Utolsó szó jogán így nem tudtam beszélni, ezért e-mailben írtam utolsó szó jogán kb. 15 mondatot. Amikor a leírt ítéletet megkaptam abban benne volt, hogy a vádlott elektronikusan-email-ben "utolsó szó jogán" címszó alatt utalt erre meg arra. Tényleg le is írtam e-mailben amit megneveztek mikre utaltam, úgyhogy elolvasták. Megkapták és elolvasták. Nem véletlenül van e-mail címük. Könnyű úgy pofázni, ha valaki nem bíróságon

dolgozik, hanem bolti eladó vagy gyári munkás és ossza itt az észt.

2022. nov. 10. 22:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!