Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha nem ismertem el a közúti...

Ha nem ismertem el a közúti szabályszegésem és emiatti idézésre bemegyek a rendőrségre akkor azt a munkanapomat fizeti valaki?

Figyelt kérdés
Nem ismertem el a közúti vétséget (biztonsági öv) ezért feljelentettek, beidéztek a meghallgatásra, munkaidőben 10 órára. A munkahelyem viszont közölte, hogy ha megyek az egy nap szabi, erre nem számítottam őszintén szólva. Az a baj, hogy így többe kerül pláne a plusz egy bírósági meghallgatással mint a bírság nekem ami önmagában ha elismertem volna a helyszínen 10.000Ft lenne.
2022. szept. 22. 19:25
 1/9 Fsms ***** válasza:
Nem fizeti ki senki. Sajnos jobban jársz ha kifizeted még ha nem is követted el sajnos. Volt ismerősöm aki 2 évig járt be a rendőrségre , végül ejtették az ügyet, de sok napot eltöltött vele.
2022. szept. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"akkor azt a munkanapomat fizeti valaki?"

Igen. TE.

2022. szept. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jó akkor jól megcopattam magam. És ha nem megyek el a meghallgatásra annyiban hagyják vagy hajnalban előcitálnak ilyenekért is? Mert akkor így is úgyis kimaradok a munkahelyről végül.
2022. szept. 22. 19:51
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Mért fizetné? Dolgozol aznap? Nem. Akkor?
2022. szept. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 DK-s ***** válasza:

Fizetetlen igazolt távollét, amiről igazolást is kapsz a rendőrségen, ha kérsz.


Igazolás, gyanúsítottkénti kihallgatáson történt megjelenésről.


Kezdő és záró-idő, dátum, pecsét.


Formanyomtatvány, a munkáltató köteles elfogadni.



Az már más kérdés, hogy mennyi időn belül fog valamiért kirúgni.

2022. szept. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szabadásgra mész, ugyanúgy kapsz fizut az a nap után. Az tny, hogy elmegy egy szabadságod, de anyagilag nem károsodsz meg.
2022. szept. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 Csak a kérdező azt gondolta hogy majd valaki más megfizeti ezt a napját is meg mehet szabadságra is ugyanúgy.

Pedig pont azért van annyi szabadságunk, hogy a hivatalos dolgainkat is lehessen valamikor intézni.

2022. szept. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Fsms ***** válasza:
Ha nem mész el, akkor előbb utóbb előállítanak. Ez nem opció mivel nem ismerted el.
2022. szept. 23. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Biztonsági öv miatt nagyon valószínűtlen az előállítás, ami viszont biztos az hogy kiszabják az emiatti bírságot ami minimum ugyanannyi lesz mint a biztonsági öv miatt kiszabott bírság. Előbb kellett volna gondolkodni, most már azt számolgathatod, hogy a munkanapod a drágább vagy a bírság amit a meg nem jelenésért mindenképpen meg fogsz kapni. Szopi az egész, ezt amúgy tudják is a rendőrök is meg akik ezeket a bírságokat kitalálják.
2022. szept. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!