Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért erőltetik jobban a...

Miért erőltetik jobban a hatátvadász dolgot mint hogy a "sima" rendőrség állományát töltsék fel rendesen?

Figyelt kérdés
2022. aug. 27. 21:21
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
60%

"Miért kelett eltörölni a határőrséget? Most milyen jó lenne?"


Ez a kedvencem. A szomszédom határőr volt, majd amikor megszűnt az önálló határőrség és beolvadtak a rendőrségbe akkor ő ugyanott és ugyanúgy dolgozott tovább még évekig, csak más volt a felirat a kabátják. Az a Kovács II főtörzs aki a röszkei határon szolgált a határőrségben az a rendőrségbe integrálás után is ott szolgált. Az állománynak az a része lett átirányítva, akik schengeni határon dolgoztak és ott megszűnt a munka ( így lett a szomszédom is rendőr ).

2022. aug. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
67%
Állítólag az összes vidéki "rendőriskolát járt rendőr" fel van hordva Pestre, hogy védje a kormány hátsóját. Ezért muszáj volt, hogy a széleken is legyen gyorsan valami "puskaforgatásra beidomított félárú csőcselék", ha már rendőr és határőr egyszerűen nincsen. Most hiába adnának akármennyi fizetést, nem lesz belőle holnapra iskolázott rendőr, ahhoz éveket kéne várni.
2022. aug. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

John_McClane!


Ez akedvencem.

Szerintem te tipikus példája vagy a mindenhez is értő, mindent is jobban tudó okostojásnak akiknek valójában az adott témáról, ez esetben a határvédelemről fingjuk sincsen csak olvastak valamit a redditen mit csinálnak amereikában meg volt egy határőr szomszédja és azt hiszi már mindent is tud a témáról. Én sem vagyok ennek szakértője, de az már pár police.hu youtube videó megnézése után leesett hogy bezony használnak drónokat és éjjel látó eszközöket is, de a vicces az hogy még a csempészek is használnak drónokat és szintén használnak minden féle eszközt plusz egymással is rádión kommunikálnak és összehangoltan próbálják átqni határon szolgáló rendvédelmi állományt. Ez egy állandó macska-egér játék. Nem olyanok mint a walking dead-ben a zombik hogy nekimennek a kerítésnek és ha elegen vannak akkor kidöntik. Még olyan ruházatot is használnak ami abban segít hogy az infra kamera ne lássa őket. Sehol a világon nem lehet megoldani a határvédelmet drónokkal, még amerikában sem. És ezt nem én állítom hanem akiknek ez a munkájuk.

2022. aug. 27. 22:28
 14/28 anonim ***** válasza:
79%

"Szerintem te tipikus példája vagy a mindenhez is értő"


Köszi, én is szeretlek.


"Én sem vagyok ennek szakértője, de az már pár police.hu youtube videó megnézése után leesett hogy bezony használnak drónokat és éjjel látó eszközöket is"


Megsúgom, a drónokon kívült az általam felsoroltakat már használták több mint 10 éve is. Viszont olyan képességű felderítődrónja a rendőrségnek nincs amiről én beszélek, olyanból nincs egy sem az országban. Ne ilyen kommersz DJI drónokat képzelj el határfelderítésre, hanem ilyet:

[link]


"de a vicces az hogy még a csempészek is használnak drónokat és szintén használnak minden féle eszközt plusz egymással is rádión kommunikálnak és összehangoltan próbálják átqni határon szolgáló rendvédelmi állományt"


A csempészek rafkósak. Úgy kb 20 éve volt egy olyan eset amikor valami 500 méter csövet telepítettek a határra, föld és avar alá amin keresztül mehetett minden ami folyékony. :D


"Nem olyanok mint a walking dead-ben a zombik hogy nekimennek a kerítésnek és ha elegen vannak akkor kidöntik. Még olyan ruházatot is használnak ami abban segít hogy az infra kamera ne lássa őket. Sehol a világon nem lehet megoldani a határvédelmet drónokkal, még amerikában sem. És ezt nem én állítom hanem akiknek ez a munkájuk."


De én hol írtam olyat, hogy kizárólag drónokkal kellene megoldani? Ha megnézted az elmúlt néhány év eseményeit akkor a kerítés menti határvédelem a járőrökből és az x százméterenkénti/kilométerenkénti őrtornyokból állt. A technikai eszközök pont azért kellenének, hogy ne kelljen pár száz 8 általánost végzett bugrisnak kint ücsögörnie a határszélen, a folyamatos felderítés elvégezhető a levegőből. Ezek mellé kellenek jók kiképzett, jól felszerelt, mobil elfogóegységek akik ha kell beavatkoznak.


Egy ilyen felderítődrónnal már a határ túloldalán kilométerekkel látod ha mozgás van, mire a határra érnek a "gyanús" elemek, addigra a mobil egység ott van.


Szerintem 2022-ben teljesen hülyeség GDP előállításra is alkalmas, egészséges, felnőtt embereknek éhbérért aszalódni a határszélen amikor ez kiváltható mással.

2022. aug. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
60%

Amúgy még egy apróság, bár én nem vagyok határvédelmi expert - szerencsére.


Mi viszonylag jó viszonyban vagyunk a szerbekkel. Legutóbb Orbán és a szerb elnök együtt mosolygott a vonaton és integettek a nem létező tömegnek. Hogy van az, hogy két jó politikai viszonyban lévő szomszédos ország közé kerítés kell? Az esetleg senkinek nem fordult meg a fejébe, hogy beszélnünk kellene a szerbekkel, hogy valami gáz van? Esetleg némi kommunikációval elősegítsük hogy megoldják a probléma rájuk eső részét?


Kicsit mókás lesz, ha elkészül a kelebiai vasút akkor Budapest és Belgrád között valami 3-4 óra lesz az út, a 160/200km/h-val robogó vonat majd lassít a határon a műszaki zárnál :D


Mert azért legyünk őszinték, csak a szerb határon van migrációs nyomás, csak a szerb határon van kerítés és műszaki zárás még az ukrán határon sincs ilyen :D


Nem inkáűbb a probléma forrását kellene kezelni és akkor nem nekünk kellene megoldani a dolgot állami pénzből?

2022. aug. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Én értelek hogy neked vannak nagy ötleteid, és úgy érezheted hogy kész megoldásaid vannak a problémára és mindenki tök hülye rajtad kívül, aki ezzel foglalkozik ebben az országban akár végrehajtói akár vezetői beosztásban, de abba azért bele gondolhatnál nem biztos hogy amik máshol működnek az ugyan olyan jó lenne itt is továbbá nem beszélve arról hogy sok esetben a fejlett eszközök beszerzése nem csak pénz kérdése hanem azé is hogy adnak-e el ilyen technológiát külföldi országok. Ezeknek az eszközöknek a hardverei és műszaki tartalma sok esetben titkos és az adott országnak nem áll érdekében azt megosztani másokkal. Ez nem olyan mint hogy én pl fogom magam bemegyek a "hülye azért nem vagyok" boltba és veszek egy rádiós ébresztő órát kávéfőző funkcióval. És ne hasonlítsuk már össze egy USA anyagi forrásait ilyen eszközökre, egy olyan kis pöcs országával mint Magyarország. Ott egységnyi terület megfigyelésére is több pénz jut.
2022. aug. 27. 23:01
 17/28 anonim ***** válasza:
67%

NATO ország vagyunk, vannak ezektől komolyabb technikáink is. A képen láthatóból Románia is vett párat.


Nekem nincsenek nagy ötleteim és kész megoldásaim. Csak látom, hogy ez így sz@r. A közmunka kontraproduktív, ez a határvadász baromkodás is értelmetlen. Ha szükség van rájuk akkor költsünk a BM megfelelő szakállományára, ha nincs akkor meg ne bohóckodjunk. Ez ugyanolyan hülyeség, mint a rendőrségeket a Fegyveres Biztonsági Őr. Az FBŐ őrzi a rendőrséget, fegyverrel. Mégis ki a fszomtól? :D


Vagy amikor kiszervezték a HM létesítmények őrzését a HM EI Zrt-hez. Volt a laktanyában 1500 felvegyverzett katona, akiket a biztpnsági őrök őriztek. Hát kitől ember? :D


Nem kell valami phd-s expertnek lenned ahhoz, hogy lásd ezek hülyeségek és mind mind felesleges pénzégetés.


De ahogy írtam, ide nem határőr hadsereg kellene, hanem annyi hogy valaki átszólna a külögyből Szerbiába, hogy kapják össze magukat. Nem a két Korea vagyunk, nem Irán a szomszédunk és mégis határkerítést építettünk és most határőrséget toborzunk... Hát nincs itt elbszva valami?

2022. aug. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
55%
A migránsok miatt.
2022. aug. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Propaganda, hogy rettegjen a birka mintha naaaagy migráncsnyomás lenne a határon, mert annyi ideje (és pénze) nincs, hogy kimenjen, és lássa hogy semmi nincs, na meg inkább elhiszi a propaganda videokat...
2022. aug. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Hm. Miért szűnt meg a Határőrség? Mert megváltozott a feladata. Megszűnt az ország illegális elhagyásának megakadályozása, a katonai módszereket a rendészeti eljárások vették át, amik rendőri feladatok. Egyben bíztak abban is, hogy az Uniós csatlakozással már nem lesz szükség önálló Határőrségre.

Az első nagy lökés, az igazolványok nélkül érkező "menekültek" nagy tömege 2015-ben hatolt be Magyarországra. Azonnal elindult a huzavona, mi legyen a sorsuk, amit Merkel úgy oldott meg, hogy várja őket szeretettel Németországban. Hatása nem maradt el az Unióban: 2015-ben kettő muszlim terrortámadás Párizsban, 2016-ban hat terrortámadás, 2017-ben három. Mindegyiknél halálos áldozatok a civil lakosság körében.

Magyarország vezetése politikailag úgy döntött, hogy nem tekinti menekültnek a hazájából több ezer kilométeren és több országon keresztül átutazókat, akik ráadásul igazolványok nélkül és magyar határt sértő módon akarnak eljutni a németekhez v. angolokhoz. Az illegális migránsok határsértő kísérletei egyre szaporodnak, mind többen és többen akarnák átjáróháznak tekinti országunkat. Ennek megakadályozása továbbra is rendészeti feladat (jogilag is), ezért vált szükségessé egy kimondottan csak ezzel foglalkozó egység felállítása, akik mentesülnek másféle rendőri szolgálat alól. A határrendészeti kiképzés időben jóval kevesebb a rendőrénél, az érettségi sem követelmény.

Összességében nagyságrendileg kerül kevesebbe szolgálatba állításuk, mint a rendőröké. A határrendészeket 3 évre alkalmazzák, első évben őrvezetői, a másodikban tizedesi, a szerződésük befejezésének évében szakaszvezetői rendfokozattal.

2022. aug. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!