Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért erőltetik jobban a...

Miért erőltetik jobban a hatátvadász dolgot mint hogy a "sima" rendőrség állományát töltsék fel rendesen?

Figyelt kérdés
2022. aug. 27. 21:21
A kérdező szavazást indított:
A határainkon fokozódik az illegális határ átlépésre való törekvés, ha nem védjük meg a határt előbb utóbb nem lesz szükség sima járőrökre sem.
A kormányt nem érdekli mennyi rendőr van, inkább határvadászokat toboroz mivel ez egyben politikai propaganda is. Valójában nincsen sok hatarsertő.
Nem érdekel, mi van a határon szerintem alapból nem kellene, mindenki mehessen oda ahová akár.
20 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Egy határvadász nem keres annyit, mint egy rendőr, tehát olcsóbb.
2022. aug. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
REndőri végzettséggel és jogkörrel nem csak éhbéres fizetés járna nekik :)))
2022. aug. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Szerintem most hagyjuk a fizetést. Én már mindkettőnek az ellenkezojet is hallottam hogy épp a határvadászok keresnek többet vagy a rendőrök. Egy biztos, a katonák mindkettőnél többet keresnek.


Inkabb a kérdésre valaszoljatok

2022. aug. 27. 21:30
 4/28 A kérdező kommentje:
Megfejthetetlen hogy valójában mennyit keresnek mert annyi részre van feldarabolva a beruk. És rengeteg dologtól függ. Túlóra stb
2022. aug. 27. 21:31
 5/28 anonim ***** válasza:
56%

A túlúra is csak azért játszik, mert nincs elég rendőr.


Én nem értem minek nyomatják ezt a határvadász baromságot, ugyanúgy pénzégetés mint a közmunka. Semmi haszna.

2022. aug. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Tehát szerinted akkor nincsen fokozódó illegális határ sértés?
2022. aug. 27. 21:37
 7/28 anonim ***** válasza:
72%
Miért, szerinted van? Szerinted a világ össze menekültje a mi kerítésünk mellett tobzódik, hogy bejuthasson a magyar jólétbe? :D
2022. aug. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Ne szalmabábozz, senki nem mondta hogy a világ összes menekültje Mo. határain tobzódna. Azt mondtad felesleges pénz kidobás. Ezért kérdeztem vissza. Logikusan abban az esetben állíthatod hogy pénz kidobás ha szerinted nincsen egyre több illegális határ sértő akik miatt több fegyveres erő kell a határra.
2022. aug. 27. 21:57
 9/28 anonim ***** válasza:
64%
Miért kelett eltörölni a határőrséget? Most milyen jó lenne? Itt már annyi fogalmatlan vezető volt, hogy csoda hogy még megvagyunk.
2022. aug. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%

Így van, felesleges pénzkidobás. Ha valóban komoly nyomás lenne a határon akkor rendelkezésre állnak a honvédség erői illetve, ha tényleg komoly problémával állunk szemben akkor rendesen kiképzett, rendesen felszerelt, legalább 2 nyelven kommunikálni tudó rendőri/határőrállományra van szükség.


Mivel a kiírás szerint akármelyik 8 általános elvégzett bugris jelentkezhet határvadásznak és a 160 órás képzés elvégzése után fegyverrel grasszálhat a határon vagy kuksolhat egy magaslesen én nem arra következtetek,hogy olyan baromi bonyolult operatív feladatokra elvégzésére lenne igény a határon.


2022 van. Felküldhetnénk egy-két normális drónt, amik fél napokat tudnának ott keringeni a megfelelő érzékelőkkel,kirajhatnánk a meglévő hő és infrakamerák mellé újakat és akkor nem lenne arra szükség, hogy 7/24/365-ben egy rakás ember nézze a határkerítést vagy aludjon a magaslesen. Ha a mexikói határon meg tudták így oldani - pedigg ott tényleg van némi esemény - akkor nekünk is menne. Akarjuk egyáltalán? Van rá szükség?

2022. aug. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!