Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A bíróságok magyarországon...

A bíróságok magyarországon igazságosan ítélnek?

Figyelt kérdés

2022. aug. 4. 19:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
#3 Ha nem tudják rád bizonyítani akkor igen. Mi van akkor, ha valakit tényleg alaptalanul vádolnak?
2022. aug. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Jellemzően igen, legalábbis így tapasztalom a saját ügyeimben (polgári).

Általában, amit az ember igazságérzete is mond, nagyrészt az a vége a dolognak.


De van kivétel. Durva kivétel is.

2022. aug. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A pernyertes szerint igen, a vesztes szerint nem.
2022. aug. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem igazságosan, hanem jogszerűen.

Kérdés, hogy objektíven, kellő alapossággal, külső nyomástól vezérelve ítélnek-e?!

2022. aug. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
inkább gazsásnak mondanám .
2022. aug. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Jog... mi is az? Talán valami hindu cucc, mint a jóga, jógi? Nem tudom, nem ismerem a kifejezést. Bár egyszer a miniszterelnök úr is asszonda "magam is jógi végzettségű vagyok".


Azt viszont tudom, amikor a szomszédomnak a bizniszét elvette a Mészáros Lőrinc nálam is reggel hatkor csöngettek a NAV-osok meg a rendőrség, felvertek az egész utcát... végül egy hónap után kijött a böriből, aztán meghalt, a üzlet meg Lölöé lett. A szomszéd felesége azt mondta úgy csinálták az adóbevallást, mint az elmúlt 10 évben, nem érti. Én értem.


Igazságosság? Mér volt itt olyan Horthy, Kádár alatt? Milyen jó tulajdonságban különbözik ez a faszi tőlük, aki most van?


Mindenhol vannak hibák, de csak azok vannak.


A rendőrség, azért van, hogy a pártállamot védje az emberekkel szemben, a bíróságok meg, hogy eljátszák, hogy ezt hívják jognak.


De amúgy az EU-ban más országokban tényleg vannak törvények, ez csak nálunk szokás, még a putris Romániában vagy Horvátországban is. Csak itt nincsenek..


[link]

2022. aug. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#14-hez még adalék:

A jogszerű íttélkezéssel az a baj, hogy a jogot is konkrét esetekhez igazít(hat)ják. Egy nagyobb volumenű jogszabály mindig hivatkozik más jogszabályokra, azok megint tovább hivatkoznak... Valahol, valamelyi hivatkozásban el van rejtve, a "kivéve a gyebi bírót" mondat, így a kivételeket kényelmesen tudják kezelni.

2022. aug. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!