Jellemzően igen, legalábbis így tapasztalom a saját ügyeimben (polgári).
Általában, amit az ember igazságérzete is mond, nagyrészt az a vége a dolognak.
De van kivétel. Durva kivétel is.
Nem igazságosan, hanem jogszerűen.
Kérdés, hogy objektíven, kellő alapossággal, külső nyomástól vezérelve ítélnek-e?!
Jog... mi is az? Talán valami hindu cucc, mint a jóga, jógi? Nem tudom, nem ismerem a kifejezést. Bár egyszer a miniszterelnök úr is asszonda "magam is jógi végzettségű vagyok".
Azt viszont tudom, amikor a szomszédomnak a bizniszét elvette a Mészáros Lőrinc nálam is reggel hatkor csöngettek a NAV-osok meg a rendőrség, felvertek az egész utcát... végül egy hónap után kijött a böriből, aztán meghalt, a üzlet meg Lölöé lett. A szomszéd felesége azt mondta úgy csinálták az adóbevallást, mint az elmúlt 10 évben, nem érti. Én értem.
Igazságosság? Mér volt itt olyan Horthy, Kádár alatt? Milyen jó tulajdonságban különbözik ez a faszi tőlük, aki most van?
Mindenhol vannak hibák, de csak azok vannak.
A rendőrség, azért van, hogy a pártállamot védje az emberekkel szemben, a bíróságok meg, hogy eljátszák, hogy ezt hívják jognak.
De amúgy az EU-ban más országokban tényleg vannak törvények, ez csak nálunk szokás, még a putris Romániában vagy Horvátországban is. Csak itt nincsenek..
#14-hez még adalék:
A jogszerű íttélkezéssel az a baj, hogy a jogot is konkrét esetekhez igazít(hat)ják. Egy nagyobb volumenű jogszabály mindig hivatkozik más jogszabályokra, azok megint tovább hivatkoznak... Valahol, valamelyi hivatkozásban el van rejtve, a "kivéve a gyebi bírót" mondat, így a kivételeket kényelmesen tudják kezelni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!