Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Iskola rendőr (Iskolaőr)...

Iskola rendőr (Iskolaőr) szeretnék lenni, de így hogyan?

Figyelt kérdés
Véd engem olyannyira az állam mint a rendőröket? Tehát ha iskola után engem megfenyegetnek Lakatosék akkor számíthatok a rendőrségre? Védenek engem annyira mint a rendőröket? Remélem jogos a félelmem

2022. máj. 15. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolaőr nem az iskola alkalmazottja, hanem a rendőrségé.
2022. máj. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1

Igen ezt tudom, sok mindent elolvastam már róla.. meg már érettségi se kell már a munkához hanem elég a 8 általános.. kemény emberhiány lehet szerintem pont ez miatt amit leírtam

2022. máj. 15. 10:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolaőr már közfeladatot ellátó személynek minősül.

Innentől kezdve ha valaki téged akár civilben betalál az utcán, mert "te köcsög iskolaőr, mit szóltál be a kicsi Dzsoninak?!" az meg közfeladatot ellátó személy elleni erőszaknak minősül. Igen, ha "csak" megfenyegetnek, az is, nem kell egyből tettlegességre gondolni.


Nem kell emiatt félned, a törvény melletted áll természetesen és jobban is véd.

2022. máj. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm 3-mas! :)

Amúgy ez vajon gyakorlatban hogyan nézne ki? :D mit mondanék a rendőröknek hogy ki fenyegetett meg? Pl ha nem ismerem az illetőt? :D

2022. máj. 15. 11:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Személyleírást adsz. Lakatos Rikárdó apja, magas, bajszos, fehér cipő, kék póló.. tudni fogják.


De egyébként nem kell ennyire félni, sőt magyarok között is van elvetemült szülő, nem kell aggódni.


Szépen megmondod, hogy pl. azért vitted be Jancsikát az igazgatóhoz, mert garázdálkodott a folyosón, csúnyán beszélt, ordibált stb. Neked ez a munkád. Ha nem tetszik neki, beszéljen a vezetőséggel. Erre általában úgyis bólogatnak, vagy maximum dörmögnek valamit az orruk alatt.

Nem kell egyből a legrosszabb forgatókönyvre gondolni. Kommunikálni meg kell tanulni, de ezt gondolom úgyis megtanítják az iskolaőr képzésen.

2022. máj. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. máj. 15. 12:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!