Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az igaz, hogy a nyomravezetői...

Az igaz, hogy a nyomravezetői díjakat sosem fizetik ki?

Figyelt kérdés

Egy nyomozótól hallottam fél füllel, hogy a nyomravezetői díjakat csak azért írják ki, hogy szóra bírjanak olyanokat, akik egyébként nem dobnák fel a tettest. Viszont ha ez megtörténik, akkor valamilyen csinált indokkal elutasítják a díj kifizetését, mert amúgy sem tudnák kifizetni.


Ha ez így van, akkor ez így konkrétan nem átverés a rendőrség részéről?



2022. máj. 10. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Igen. Az egyik leghíresebb eset a móri ügy. Sosem fizettek.
2022. máj. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

A rendőrség azt tesz amit akar és akkor amikor akarja...


Ha nem akarnak egy üggyel foglalkozni, akkor ráfogják, hogy létszám hiány van vagy egyéb ürügyeik vannak.


De erre pl. van idejük meg emberük:


[link]

2022. máj. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hallottam róla és azt is hallottam, hogy elvileg az Europol által körözött személyekért sem fizetik ki a nyomravezetőit. Sőt, még Amerikában a top wanted-ért sem. Tehát ez nem hazai gyakorlat, hanem nemzetközi, ami számomra döbbenetes. Ez jogilag hogy lehet elfogadott?
2022. máj. 10. 17:28
 4/8 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen ha úgy nézzük, akkor a hatóság megvesztegeti az embereket információért cserébe.
2022. máj. 10. 17:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez olyan, hogy eddig a magánindítványnak 30 napos határideje volt...


Egyszer tettek ellenem fél év után magánindítványt, az észlelés is tudva volt, hogy jóval hamarabb történt... erre előhozták, hogy már a hatóság felhívásától számít a 30 nap...


Olyan is volt, hogy a Bíróságon felmentettek egy hamis feljelentés miatt, feljelentettem hamis vádolásért a magánvádlót, a megyei rendőrség azzal zárta le az ügyet, hogy a feljelentő jogosan gondolhatta, hogy én vtam az elkövető...


Más esetben meg mint írtam egy piti ügy miatt is hajtóvadászatot indítanak...

2022. máj. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Kedves szegedi taklató és levike! Jól elveszélgettek egy ással? Közös zárka esetleg?
2022. máj. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Asszonyga a 6-os, hog szagedi taklató. Érted, "taklató". Mindjárt rödögésrohamot kapok.🤣🤣🤣 Persze, hogy nem fizetik ki. Lenyulják.
2022. máj. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem szokták.
2022. máj. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!