Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Agorafóbiás, pánikbeteg és...

Agorafóbiás, pánikbeteg és PTSD-és embereket be szoktak börtönözni manapság Magyarországon?

Figyelt kérdés

2021. nov. 4. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Ha valaki tudja magáról hogy ilyen betegsége van,akkor nem kellene megkockáztatnia se,hogy valami olyat tegyen ami miatt bekerülhet.Ennyi.
2021. nov. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

Jó kérdés!Ezen már én is gondolkodtam.


#1


Ártatlanul is kerülhet valaki börtönbe,illetve,ha megvádolják valamivel,akkor a tárgyalásig előzetesben lehet.


Na már most egy nagyon durván szociális szorongó ember órákat sem bírna ki ilyen helyen.

2021. nov. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Remélem. Betegség nem lehet ürügy a büntetés elkerülésére.
2021. nov. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

#3


Itt nem a büntetés elkerülésére utaltam.


Hanem a büntetés módjára.


Nem tudom Magyarországon ez hogyan van,de a filmekben pl,sokszor látni,hogy bent tartják az embereket 72 órára.

Olyan is lehet,hogy tévedésből letartóztatnak valakit.


Vannak betegségek,amivel pl lehetetlen egy normál börtönben megmaradni.


Amerikában pl vannak olyan esetek,amikor valakit az elmeállapotára hivatkozva elmegyógyintézetbe zárnak,nem normál börtönbe.


Na,már most persze nem minden betegség olyan,amikor konkrétan közveszélyes az illető,de viszont durva esetben valaki meghalhat egy erős pánikroham miatt.

2021. nov. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell bűnt elkövetni és akkor nincs dilemma.
2021. nov. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Erre a a kényszergyógykezelés
2021. dec. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A bűncselekményt büntetik, nem a betegséget. A felsoroltakban szenvedők nagy része sose követ el semmit, nem kell félni.

Ha meg ön-és közveszélyes valaki, beviszik a zárt osztályra.

jún. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!