Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyire számít jó környéknek...

Mennyire számít jó környéknek egy hely, ha 40 betörés a havi átlag?

Figyelt kérdés

Vagyis azóta a rendőrök is megjelentek, így már csak havi 5, ami jó eredmény.


"203059 fő, a területén pedig körülbelül 95802 darab lakás található."


- A kisebbség, azaz a romák fenyegetik az itt lakókat azzal, hogy megverik őket. Azt mondják nekik: tudjuk, hogy mikor kelsz fel, tudjuk, mikor fekszel le. Ilyen történeteket hallunk a buszon – mondja egy másik helybéli.


2021. szept. 30. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az már "csikágó".

Betörések előfordulhatnak nyugodt városokban is, de nem ennyi, a rendszeres fenyegetés pedig nem fér bele, még faluhelyeken sem

2021. szept. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem.

Megkérdezed, hogy mennyire jó környék az, ahol csak állandó rendőri jelenlét tudja leszorítani a betörést, valamint ott lakó elmondása szerint állandó fenyegetés éri.


Mi értelme a kérdésnek?

Nem tudod magadtól megítélni, hogy ilyen paraméterekkel egy környék mennyire lehet "jó"?


Mintha megkérdeznéd, hogy az Déli sark - 20 celsiusos átlag hőmérséklettel mennyire mondható hidegnek


Ha az életkorod 16 vagy alatti, vissza vonom és itt a válaszom:

Elég rossz környéknek mondható.

2021. szept. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy Miskolc vagy Debrecen méretű város.

Lehetne alacsonyabb is, de azért nem lakhatatlan település.

Ha esetleg van szóródás városon belül, akkor a jobb környékekre kell költözni. És azért egy lakást elég hatékonyan lehet védeni zárakkal, rácsokkal, riasztóval.

A veréssel fenyegetés egy másik dolog, az tényleg sokkal nagyobb baj.

2021. szept. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon nagy hülyeséget copyztam, mert én debrecen lakosságát másoltam be.

Tippre azt mondanám, hogy pár 100 de nagyon max 1000.


Csak azért érdekel, mert azon a kistelepülésen megszűnt a vonat járat, ezért mostmár a busz oda is kimegy. (De csak néha)

Ez egy jó környék volt.

A telkek között nincsenek is kerítések, simán át lehet menni a szomszédba barackot lopni

(de tényleg csak azért, mert mindenki tudja, hogy csak dísznek tartja, amúgymeg ott rohad meg a földön az egész, több ezer kiló)


Ritkán járok a busszal, de így is mindig van rajta egy elcigányosodott társaság (vagy elmagyarosodot cigányok?)

Akik pontosan úgy viselkednek mint a cigányok.


Beülnek a busz hátuljába, tolják a telefonon a pronyó zenét, szemetelnek ordibálnak stb.


De mostmár a helyi gettóból is össze szedi a kedves utasokat.


Holnaptól így lesz, hát majd kiderül...

2021. szept. 30. 16:53
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális falura az a jellemző, hogy ott szinte mindenki ismer mindenkit, de nem szólnak bele a másik dolgába.

Nem lopni járnak, hanem megbeszélik az érintettek, hogyan csináljanak valamit, ami mindenkinek elfogadható.

Pl. nekem nem kell a barack, gyere, szedd össze cefrének, de azért 10-15 kilót a fáról szedjél már nekem, abból lekvárt főzök.

Azt meg mondás nélkül tudja a másik fél, hogy a cefre kifőzése után illik a pálinkából kóstolót adni a fa gazdájának.

Egy normális kis közösség így működik, legalább is működött sokáig, mert valóban jellemző lett, hogy már a néhány száz fős falvakban is marakodnak az emberek.

2021. szept. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Most komolyan ezen akadtál le, hogy a szomszédól lopjuk a barackot?


Egyébként nem én mentem át ellopni. A húgom ment át a múltkor, amikor vissza nézett németországból.

Dehát ő már évek óta lopta pedig, pedig szőke kékszemű. Gyanús hogy náci, de amikor megkérdezem, mindig azt mondja hogy nem.


A szomszédről meg annyit, hogy hétvégén kijön gondozni a nagyon tökéletes telkét, meg a gyümölcsfákat. De soha se szedi le. Igazi hobby kertész.


Biztos megtalálta a praktikerben az "emberkedés" osztályt.

2021. szept. 30. 18:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy helyen havi átlagban minimum 40 betörés történik hát akkor bizony vinni kell mindent ami mozdítható.
2021. szept. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, értem, tehát egy max. ezerfős faluban van ennyi betörés.

Hát az sok. Nagyon sok. Gyakorlatilag ellehetetlenül a normális élet.

Ha mondjuk van 400 ház a faluban, akkor eszerint tízhavonta egyszer mindenki sorra kerül (átlagosan).

Így nem lehet élni. A fenyegetőzés meg külön felháborító és elkeserítő dolog.

2021. szept. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kései Sirató ***** válasza:
Nagyon durva!
2021. okt. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha a rendőrség már tehetetlen, farkas törvények lépnek életbe.

Össze kell állni a szomszédoknak elő a kapával, kaszával őrt kell állni és ha megjelennek ezek a manusok akkor bizony le kell verni őket.

2021. okt. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!