Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit lehet tenni a rendőri...

Mit lehet tenni a rendőri igazoltatások ellen? Illetve az akkor történő eszméletlen negativizmus ellen?

Figyelt kérdés

Engem annyira meg szoktak alázni a rendőrök, közteresek, mikor igazoltatnak, hogy már nagyon elegem van, nagyon feldúlnak ezzel.

Konkrétan már 19-szer igazoltattak, és szinte mindig nagyon bunkón, kvázi gyalázatosan viselkedtek velem.

Ilyenkor mit kell tenni? Vagy egyáltalán mit lehet/lehetne tenni?

Mert én őszintén teljesen jó, és átlagos külsejű ember vagyok, a világon semmi feltünòt nem csinálok, vagy gyanusat. Még alkoholt sem iszom..

Szóval ilyen helyzetben mit lehet tenni? Elkérjem igazoltatás után/elött a jelvényszámukat? (Hogy legalább feljelenthessem őket, ha valami tényleg rosszul érint engem) Mert ez már szerintem zaklatásnak minősülhet, vagy valami hasonló. Lelki sebeket minden esetben ejtenek rajtam...



2021. aug. 26. 15:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Mit lehetne tenni? Legyél te is flegma velük, mást kb nem.
2021. aug. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Fura, mert engem meg életemben egyszer sem, pedig már 40 múltam. Hozzászólásod alapján van benned valami irritáló, ezt szúrhatnák ki... Közúti igazoltatásom volt pár, mikor vezettem, de semmi lelki sebet nem szereztem. A baj szerintem benned van.
2021. aug. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Valami mégis lehet a megjelenésedben, amiért igazoltatnak. Engem sosem szoktak. Mit jelent a bunkón viselkedés? Velem udvariasan szoktak beszélni, neked beszólnak?
2021. aug. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ez már szerintem zaklatásnak minősülhet, vagy valami hasonló. Lelki sebeket minden esetben ejtenek rajtam"


Nem, ez nem zaklatás. Nézd át hogy mit is jelent a zaklatás.


Amúgy szerintem csak nagyon magadra veszed, hogy ha valaki nem xarik be a mosolytól akkor egyből bunkó. Keress fel egy pszichológust.

2021. aug. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahányszor rendőrrel akadt dolgom, mindig udvariasan viselkedtek velem. Pedig olyan is volt, hogy közlekedési szabályt sértettem meg (figyelmetlenség miatt, nem szándékosan) és utánam jött, hogy figyelmeztessen rá (autóval voltunk mindketten).

Valami probléma mégiscsak lehet a viselkedéseddel, ha 19 esetből szinte mindig volt velük rossz tapasztalatod.

Mondjuk nálam alap, hogy se okoskodni, se bunkózni nem szoktam senkivel, pláne nem rendőrrel.


Konkrétan mit mondtak/tettek, ami lelki sebet okozott neked?

2021. aug. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 árokpart ***** válasza:
100%
Kamu a kérdés szerintem.
2021. aug. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Én tuti teljesen rendes vagyok, rendben vagyok, sosem találtak nálam semmi nem oda illőt, semmi negatívat nem szoktam magamnál hordani, nincs is ilyenem, semmi rosszat nem mondok, csinálok, egészen egyszerűen megyek a dolgomra mindig.


És akkor nagyon rosszul érint, hogy jönnek, bekanyarodnak elém, miközben én nyugodtan sétálok, vagy rámvillognak, volt hogy még a szirénát is bekapcsolták, és kiszálnak 2-en, hárman, vagy volt hogy négyen. Kiüríttetik az összes zsebem a motorháztetőjükre, amit én nagyon nem szeretek, és végignéznek mindent, szétszedik a pont jól összerakott papírjaimat, csomagjaimat, erre meggyanúsítanak, hogy a mobilom nem az enyém (ránézésre megállapítják).... mondom de, a szüleimtől kaptam szülinapomra... "ez nem lehet igaz, akkor mondja meg mi az első szám a telefonköbyvben" és hasonlók... meg vicces: "ki az az APA a telefonkönyvében?" 😀 Hát mondom az apukám... de ez nem ő, felhívom! Erre felhívja az apukám, aki épp amerikai turnén van, és halál fáradt, de sebaj, felhívja este 10 után, és elmondja neki, bekamuzza, hogy ő most a rendőrfőkapitányságon van, és itt van nála a telefonom.. ő értetlenül hallgatja, de leigazolja hogy ő az apám.. erre leteszi. Mondom, hogy már több mint fél órája igazoltatnak, már mindent végignéztek, végigtapiztak rajtam, végighívták a telefonkönyvemet, és e közben az összes busz és villamos elment már amivel hazajuthatnék... semmi emberi nincs ilyenkor bennük, simán szarban hagynak amúgy... és látták hogy csak bérletem van, pénzem nincs is nálam...

Aztán máskor négyen álltak körbe, és végigkérdeztek mindent ami a táskámban volt, hogy az miért van nálam, mi a szándékom vele, meg ilyenek.. de érted, egy laptop, vagy máskor ipad meg kellékei, tollak, meg ilyen munkaeszközök voltak nálam...


Szóval általában ilyenek velem...


De volt nekem is, hogy autóparkolóban vártam a barátom, és akkor jött oda a rendőr, és kérte a papírokat, oda is adtam, de persze a bizalom kedvéért még megfujatta velem a szomdát!😀😆😅🤣🤣

De semmi más negatív nem volt autós sztoriban, csak mikor gyalog vagyok, akkor nagyon agresszív pofátlanság megy, de komolyan... így kvázi megutáltatták maguk velem, és már egy cseppet sem kedvelem őket... mert olyan sok rossz élményem van velük, hogy jajj...


Jah, még 1x, mikor a saját lakásom mellett állítottak meg, pakoltattak ki, és még haza is kísértek, úgy hogy közben lökdöstek előre.


Mondom köszönöm hogy hazakísértek, most már hazajutok magamtól is. Erre "na nyissa az ajtókat!!!" Na bammeg, mondom magamban ok, kinyitom, erre beront az egyikük a lakásomba, a saját tulajdonomba, és elkezd mindent átnézni, körbeszimatolgatni, teljesen jog nélkül, oktalanul. Kijön, és még negatív beszólásai is voltak, amikkel már csak a rossz hangulatom fokozta...

Most ilyenkor mit tegyek?

Hát én úgy legszívesebben úgy feljelenteném, mint annak a rendje.


De nem ez a legalapvetőbb dolog? Hát csak úgy fenyegetőzve bejöhet a saját lakásomba, és kritizálhatja, hogy nincs 4K-s tévém, meg fullextrás franciaágyam?


Tehát ilyenkor én úgy érzem, hogy tennem kéne valamit ezek az események, történések után, és igen is bepanaszolni őket! Akár bírósági ügyet csinálni belőle, vagy bármi...


Vagy mit tegyek? A semmi nem jó megoldás.


Nem szeretném ha megint lenne ilyen, mert frankón félek már az ilyenektől.. menekülhetnékem támad ha meglátom őket... ez így nem maradhat..

2021. aug. 26. 23:33
 8/16 Maldoror válasza:
Ez melyik országba történt?
2021. aug. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

Ha ez igaz, ezek tényleg durva dolgok.

Esetleg legközelebb tegyél panaszt utólag, írásban a kerületi rendőrkapitányságon. Ha semmi nem történik, csak kivizsgálják, akkor is érkezik egy jelzés, hogy egyes kollégáik viselkedésére legalábbis oda kell figyelni. Ha mástól is érkezik panasz rájuk, akkor előbb-utóbb azért elbeszélgetnek velük akkor is, ha jogilag nem lehet belekötni ebbe a viselkedésbe.

2021. aug. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért felvetődik a kérdés, ha 19ből 19szer az igazoltatás bunkó, ellenséges stílusba zajlott vajon abba a 30 emberbe van a hiba aki ott volt, vagy benned.

De tudom van az a mondás hogy mindenki hülye csak én nem.


Főleg úgy, hogy tagadhatatlan vannak bunkó rendőrök, de ma már ez 10-ből 1, főleg a sok kamera miatt.

Te meg 20ból 20szor valamivel úgy kihúztad a gyufát, hogy még ki is pakoltattak... Azért ez erősen elgondolkodtató.


Engem is igazoltattak már nem egyszer, a családom is. Mindig jó hangulatba, telt az, egész, beszéltünk pár sort, édesanyámnak még egy flakon vizet is adtak. Sőt még az ismerőseim között se hallottam olyan sztorit ahol az lett volna, hogy bunkó a rendőr.


A lökdösős ház berontós kamu sztori. Ha ez így történt neked nincs annyi IQ-d, hogy előveszed a telefont, és levideózod? Ma már mindenki zsebébe, még az utolsó hajléktalannak is kamerás mobil van a zsebébe, te veled szembe a rendőr bűncselekményt követ el, te meg gyakori kérdéseken írkálsz?


Ne mond nekem, hogy egy értelmes ember hagyja, hogy egy rendőr oktalanul berontson hozzá.

2021. aug. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!