Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Renjdészeti SZKI-ban az...

Renjdészeti SZKI-ban az elméleti rész nagyon nehéz, mármint megtanulni? (jogok, rendeletek, PTK, BTK, stb. ) Úgy hallottam, hogy nagyon nem egyszerű

Figyelt kérdés
Valamint, szerintetek mi a legnehezebb rész/témakör/stb...,és mi a leg"könyebb"?
2010. aug. 28. 13:14
 1/4 anonim válasza:
Sztem tanárfüggő. Nálunk legalábbis jó tanárok voltak, akik logikusan magyarázták el a dolgokat, példákkal alátámasztva (Szrszki). Sokat segít, ha így magyarázzák el a dolgokat. Mondjuk azért így is vannak olyan részek majd mindegyik tantárgynál, amiket egyszerűen be kell seggelni. Ha normálisan oda figyel az ember, akkor nem lesz gáz...
2010. szept. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!Ha minden jól megy következő évben felvételizek az MRSZKI-ba, és gondoltam megkérdezem, mert soha nem tanultam ilyesmit.
2010. szept. 2. 16:39
 3/4 anonim válasza:

Nem is igazán ettől kell tartani, hanem attól, hogy alapjában véve ez egy félkatonai szervezet. A játékszabályok adottak, azokat kötelező betartani.


A suliban általában szigorúbban veszik a tanárok a dolgokat, mint a kinti főnökök, de ennek megvan a maga miértje, el kell fogadni, és kész. Aki nem tudja elviselni, hogy adott esetben úgy ugráltatják, ahogy nekik tetszik, az bele se fogjon, mert ha esetleg nem esik ki a suliból, kint szívni fog vele, és ott már komolyabb tétje van a dolognak.


Félreértés ne essék, nem lebeszélni szeretnék senkit, de tapasztalat, hogy én sem szívesen megyek ki olyan emberekkel, akik kompromisszumra képtelen, önfejű és makacs emberek, akik mindenbe belerohannak, csak nem tudják, mi lesz a vége, vagy hogy hogyan is csinálják. Mondjuk ahogy beszélgettem kollégákkal, nem csak én gondolom így.


A suli pont erre jó. Ha figyelsz, sokat lehet tanulni, , amit a kinti gyakorlatok során bővíthetsz,akár már az egy-két éves rendőröktől is. Összességében jó szakma, nem bántam meg, hogy én is ezt választottam, mert rengeteg új dolgot, embert ismertem meg, főleg a suliban.


Röviden... És persze sok sikert a felvételihez...

2010. szept. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. szept. 4. 13:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!