Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen különbség van 1 rendőrs...

Milyen különbség van 1 rendőrségi kommandós, és 1 katonai kommandós között?

Figyelt kérdés

Ráadásul úgy tudom szinte csak magyarországon hívják a rendőrség (nálunk TEK) különleges alakulatát kommandósnak, de nem tudom ez igaz? Jó sok éve ezt olvastam a neten)


De mi a különbség 1 rendőri pl swat-os vagy nálunk TEK-es és egy katonai kommandós , kiképzésében tudásában stb... köszi


2021. máj. 27. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik a rendőrség kötelékében szolgál a másik meg a honvédségében.
2021. máj. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Fsms ***** válasza:
100%

Eltér a kiképzésük néhány esetben. Katonaság esetén tanítják a szabotázst, beszivárgást, túlélést különböző környezeti körülmények között, dzsungel, sivatag, etc. Kaphatnak búvár kiképzést, különböző ejtőernyős képzést haho, halo. Több nyelvet kell beszéljenek. Tanítják őket fogságba esés esetén mit kell tenniük.

A rendőrségi kiképzés főleg a városi környezetre koncentrál, jó esetben a saját erdőkre, terepre.

De ezenfelül is vannak eltérések.

2021. máj. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
85%

Azt elnevezésük országonként, egységenként változatos.


Nálunk “műveleti tiszthelyettes” egy átlag TEK-es, a helyszíni parancsnokok “műveleti tisztek”.

[link]


A Honvédségnél a különleges műveleti, a mélységi és speciális felderítő egységek állománya az akiket köznapian katonai kommandósnak nevezhetünk.

[link]


A katonai különleges egységek nagy tűzerővel rendelkeznek (pl. felderítő légi csapásra is jelöl ki célpontot, vagy tüzérségi tűzre), céljuk jellemzően az ellenség elpusztítása, a nagy járulékos veszteség (sok civil áldozat) is elfogadott, ezért leginkább ellenséges területen vannak műveleteik, hazájukban csak rendkívüli állapot vagy szükségállapot idején.


A rendőri különleges egységek műveleteiket úgy tervezik, hogy lehetőleg ne legyen civil áldozat, a bűnözőket is törekszenek élve elfogni. Jellemzően sokkal gyengébb fegyveres ellenállásba ütköznek, mint a katonai kommandós egységek.


A nagyhatalmak legelitebb különleges egységei jellemzően terrorizmus elleni műveletekre vannak, ahol a fő elv, hogy terroristák követelésének nem szabad engedni, őket el kell pusztítani, törekedve a civil áldozatok minimalizálására.


A világ nagy részén egy átlag különleges erők állományába tartozó életpályája az, hogy kb. 30-35 éves koráig katona, utána ha pályán marad, akkor rendőri különleges egységben szolgál még 10 évet, aztán kiképzésben.

2021. máj. 28. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!