Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nincs minden nyomozónál...

Miért nincs minden nyomozónál nyomtató?

Figyelt kérdés

Holnap be kell mennem kihallgatásra és az előbb felhívtam a nyomozónőt, hogy itt is legyen majd meg az egy hónap időköz és nem holnap, hanem ma már jelzem, hogy ebből a poffice-os ügyből is az összes eddig keletkezett nyomozati anyagot kérnék egy példányt. Holnap akartam ezt mondani, azonban ügyvédúr mondta, hogy egy nappal előtte kell szólni, mert rengeteget kell másolni és az nekik nem egy perc. Ezért ezt is közöltem a nyomozóhölggyel.


Azt mondta, hogy megcsinálja holnapra, de ehhez idő kell, mert a nyomtatót nem csak Ő használja.


Ténylegesen a folyosón van kint egy nyomtató láttam. Egy nagy, olyan nagy mint egy nagyobb mosógép.


Miért nincs külön minden nyomozó irodájába bent nyomtató?


Máshol a számítógép mellett ott van a nyomtató is minden irodában,

a kormányablakban pl.

Csak olyan kis nyomtató ami nekünk is van itthon.


Miért nem rendszeresítenek a nyomozók is maguknak nyomtatót az irodába?



2021. ápr. 12. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert rohadtul nem költséghatékony a sok kis nyomtató. Egy nagy lézeres gép sokkal jobb szinte minden szempontból.

Itt nem csak arról van szó, hogy nem csak ő használja, hanem, hogy ne tartsd fel feleslegesen, a többi bűnöző is sora akar jutni. Üres idejében meg tudja csinálni a sok nyomtatgatást és egyéb papírmunkát, vagy ki tudja adni valami gyakornoknak stb.

2021. ápr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mennyi idő alatt lehet másolni 500 oldalt?
2021. ápr. 12. 11:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem is csak a költséghatékonyság a lényeg, bár ez sem utolsó szempont.


Nagyobb cégeknél az adatszivárgás elleni védelem része is a hálózati nyomtatók használata. Ha valaki pl. asztali PC-ről vagy akár mobil telefonról olyan hálózati nyomtatóra nyomtat, ahol az nyomtatószerverhez konfigurált, akkor először egy nyomtatószerverre továbbítódik az adat (ott ebből nyomtatási kép is tárolódhat), majd az küldi tovább a hálózati nyomtatóra, naplózza, hogy ki, mikor, mit nyomtatott.


A nyomtató szervert lehet úgy konfigurálni, hogy riasztást is küldjön egyes tevékenység esetén, amit programozott logika érzékel.

Pl. értesüljön arról valamely vezető, biztonsági szakember, ha valaki egyszerre pl. 100 oldal felett nyomtat, vagy olyan lapokat, melyeken "Üzleti titok!" felirat szerepel.

2021. ápr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!